Acespargin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat wpływa stymulująco na czynność mózgu, poprawia pamięć, koncentrację i samopoczucie, wpływa na czynność mięśni, ser­ca i układu nerwowego i odpornościowego. Stosowany jest w stanach niedoboru magnezu i potasu, jako środek kardioprotekcyjny, w stanach przemęczenia, podczas leczenia diuretykami.

Składnik aktywny: kwas asparaginowy to aminokwas biorący udział w metabolizmie tkanki nerwowej. Kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej. Działa anabolicznie, m.in. przez pobudzanie wydzielania przysadkowego somatotropiny (hormonu wzrostu), insuliny i glukagonu. Szybko się wchłania z przewodu pokarmowego, jest wydalany przez nerki.

Kwas asparaginowy jest stosowany w zaburzeniach rozwoju u dzieci z opóźnionym wzrostem, stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego, rekonwalescencji po chorobach i zabiegach chirurgicznych; również jako składnik wielu preparatów odżywczych, w zaburzeniach intelektualnych u osób w podeszłym wieku, w leczeniu zespołu odstawienia opioidów i alkoholizmie.  Jego sól potasowa wpływa pobudzająco na czynność mózgu, usprawnia pamięć i ułatwia koncentrację uwagi.
Nietolerancja leku, niewydolność nerek, miastenia.
Leku nie należy podawać w czasie leczenia antybiotykami.
W połączeniu z argininą jednorazowo wieczorem 2 h po posiłku 700 mg/kg mc. Leczenie trwa ok. 3 mies. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 g. W innych połączeniach i w preparatach wieloskładnikowych dawkowanie może być inne. Doustnie zwykle 2-6 tabl. dz., po śniadaniu i kolacji.
Od 15 do 20zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 250 mg kwasu acetyloasparaginowego.
Uwaga! Podczas stosowania leku należy monitorować stężenie potasu we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Acespargin a alkohol

Acespargin u osób starszych(65 lat i więcej)
Acespargin dla dzieci(do 18 lat)
Acespargin w ciąży
Acespargin a karmienie piersią
Acespargin a prowadzenie pojazdów
Acespargin refundacja

Acespargin cena i opakowania

Acespargin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania