Acitren

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Acitren zawiera acytretynę – lek należący do grupy retinoidów. Retinoidy stanowią pochodne witaminy A. Acitren znalazł zastosowanie u pacjentów cierpiących na ciężkie choroby skóry, powodujące jej zgrubienie i łuszczenie się, oporne na inne tradycyjne metody leczenia.

rozległe i ciężkie postaci chorób skóry spowodowanych zaburzeniami zewnętrznej warstwy skóry (naskórka), takich jak łuszczyca, wraz z suchą, łuszczącą się, woskowatą wysypką,  choroby skóry charakteryzujące się suchymi łuskami powstałymi w wyniku zaburzeń rogowacenia (rybia łuska) oraz  zaburzenia charakteryzujące się wysypką, złuszczaniem się lub niewielkimi grudkami na skórze i błonach śluzowych (liszaj płaski).
Ciąża, karmienie piersią, kobiety w wieku rozrodczym, zaburzenie czynności wątroby i nerek, wysoki poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi, nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki preparatu, stosowanie leków takich jak: antybiotyki z grupy tetracyklin, metotreksat, inne retinoidy, minipigułka.
Lek może nasilać działanie fenytoiny. Nie należy stosować leku Acitren z lekami takimi jak: metotreksat, antybiotyki z grupy tetracyklin, inne retinoidy, minipigułka.
Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, należy kapsułki połykać w czasie posiłku lub popijając mlekiem. Dawka ustalana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta.
Acitren, 10 mg, kapsułki lek refundowany, sprawdź cenę poniżej..
1 kapsułka twarda zawiera 10mg lub 25 mg acytretyny.
Lek Acitren powoduje wysuszenie oczu, dlatego u pacjentów stosujących soczewki kontaktowe przez cały czas trwania leczenia należy nosić okulary. Acitren ma silne działanie teratogenne, dlatego też nie można go stosować u kobiet  w wieku rozrodczym oraz u kobiet w ciąży.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Acitren a alkohol

Acitren u osób starszych(65 lat i więcej)
Acitren dla dzieci(do 18 lat)
Acitren w ciąży
Acitren a karmienie piersią
Acitren a prowadzenie pojazdów
Acitren a antykoncepcja
Acitren a słońce i solarium ☼
Acitren refundacja

Acitren cena i opakowania

Acitren Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Acitren uzyskał ocenę 1.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Acitren

 1. marcelini-bzietto

  10 lat zyje z Pania “Ł” i acitren to dno!!! po 4 miesiacach przymowania 45mg dziennie wywolalo jakies 60% skutkow ubocznych a jest ich sporo i wyje****** ten niby lek do kosza. a co do luszczycy stopnia 4………dalej 4

  Odpowiedz
 2. Plll

  Aciten to jedna wielka porażka. Żadnego efektu leczenia a ile skutków ubocznych tyle że ciężko zliczyć na palcach u jednej ręki. Po pierwsze: suche, pękające usta, wypadające włosy, schodząca skóra, lanie wody z krost, ropienie krost, czerwienienie i swędzenie a nawet pieszenie krost, ból nie miłosierny. Odradzam każdemu kożystanie z tego leku.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania