ActiDigest

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety ActiDigest to produkt złożony z kompozycji zarówno szczepów bakterii probiotycznych (Lactobacillus, Bifidobacterium) jak i z wysokiej jakości ekstraktów pięciu roślin (imbir, papaja, ananas, zielony anyż, koper włoski) oraz węgla roślinnego. Przeznaczeniem suplementu diety ActiDigest jest poprawa jakości procesu trawienia a także ochrona probiotyczna organizmu.
Szczepy bakteryjne należące do rodzaju Lactobacillus zapobiegając rozmnażaniu niszczących grzybów wpływają tym samym na poprawne funkcjonowanie zarówno układu pokarmowego jak i układu odpornościowego. Przeciwdziałają biegunkom oraz alergiom pokarmowym. Probiotyczne szczepy bakteryjne z rodzaju Lactobacillus przyczyniają się także do prawidłowego funkcjonowania enzymu –  lakazy – odpowiedzialnego za poprawny proces przetwarzania cukru mlecznego – laktozy.
Bakteryjne szczepy probiotyczne należące do rodzaju Bifidobacterium biorą czynny udział w poprawnym funkcjonowaniu procesu trawienia pokarmów oraz przyczyniają się do prawidłowej regulacji czynności jelit dbając tym samym o równowagę flory bakteryjnej. Bakteryjne szczepy probiotyczne Bifidobacterium uczestniczą także we właściwej syntezie witamin z grupy B będących niezbędnym elementem wymaganym do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Zawartość w suplemencie diety ActiDigest ekstraktu korzenia imbiru lekarskiego stymuluje proces wydzielania soku żołądkowego zwiększając tym samym aktywność motoryczną przewodu pokarmowego. Ponadto ekstrakt z korzenia imbiru lekarskiego posiada właściwości przeciwwymiotne oraz przeciwzapalne. Ekstrakt z owocu papai polecany jest natomiast osobom zmagającym się z przebiegiem zaburzeń dotyczących prawidłowego procesu trawienia. Jego obecność w suplemencie diety ActiDigest wspomaga równocześnie przebieg kuracji odchudzającej.
Ekstrakt z owocu ananasa zawarty w suplemencie diety ActiDigest stosowany jest przy objawowym leczeniu zjawiska niestrawności, a także przy problemach związanych z poprawnym funkcjonowaniem narządu gruczołowego – trzustki. Równocześnie ekstrakt z owocu ananasa zapobiega obrzękom oraz ułatwia usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn. Egzotyczny ekstrakt z nasion zielonego anyżu wywiera korzystny wpływ na prawidłowy przebieg procesów trawiennych, a także przyczynia się do wzmożonego procesu produkcji oraz wydzielania soku żołądkowego. Wykazuje on zarówno działanie rozkurczowe jak i antyseptyczne. Ekstrakt z nasion anyżu przyczyniając się do eliminowania gazów jelitowych pobudza aktywność motoryczną przewodu pokarmowego.
Ekstrakt z kopru włoskiego wpływa na zmniejszenie natężenia skurczów żołądkowo-jelitowych. Osłabiając napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego skutecznie pobudza wydzielanie żółci oraz soku żołądkowego. Polecany jest w związku z przebiegiem problemów dotyczących niestrawności. Ekstrakt z kopru włoskiego celnie eliminuje negatywne objawy związane z produkcją szkodliwych dla organizmu gazów jelitowych. Konsekwencją procesu produkcji szkodliwych dla organizmu gazów jelitowych są uciążliwe wzdęcia.
Analogiczne działanie do tego, które wykazuje ekstrakt z kopru włoskiego posiada również węgiel roślinny znajdujący się w składzie suplementu diety ActiDigest. Pochłania on, bowiem szkodliwe bakterie trafiające do jelit organizmu ludzkiego.

Suplement diety ActiDigest to preparat wyprodukowany zarówno z myślą o osobach dorosłych jak i o dzieciach, które ukończyły 6 rok życia. Stosowany pomocniczo w walce z przebiegiem zaburzeń trawiennych oraz w związku z przebiegiem nadmiernego gromadzenia gazów jelitowych. Suplement diety ActiDigest uzupełnia codzienną dietę w ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego (imbir, papaja, ananas, zielony anyż, koper włoski), węgiel roślinny oraz żywe kultury bakterii.
Suplement diety ActiDigest nie powinien być stosowany doraźnie, jeżeli występuje wrażliwość organizmu na substancję czynną bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą występującą w suplemencie diety. Produkt wysoce niewskazany dla kobiet w ciąży i tych karmiących piersią, a także dla dzieci poniżej 6 roku życia.
Wykluczone jest przekraczanie zalecanej dziennej dawki suplementu diety ActiDigest. Produkt w żadnym przypadku nie powinien być stosowany jako zamiennik prawidłowo zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia.
Suplement diety ActiDigest należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu suchym i niedostępnym dla dzieci. Stosowanie suplementu diety ActiDigest niewskazane jest dla osób, na co dzień zmagających się z cukrzycą oraz tych, u których zaobserwowano alergię na anyż i  anetol. Kuracja suplementem diety ActiDigest nie może być również prowadzona w przypadku stosowania leków antyzakrzepowych.
Nadmierne spożycie suplementu diety ActiDigest może wywołać efekt przeczyszczający.
Dotychczas nie wykryto powiązań pomiędzy suplementem diety ActiDigest a produktami żywnościowymi oraz lekami.
Zalecana do spożycia dzienna dawka suplementu diety ActiDigest określona została, jako 2 tabletki przyjmowane na dobę. Sugeruje się zażywanie tabletek kolejno po jednej rano i jednej wieczorem przed rozpoczęciem posiłku. Przyjęta zasada umożliwi prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz ochronę probiotyczną organizmu.
Od 22,27 zł.
2 tabletki suplementu diety ActiDigest zawierają: suchy ekstrakt z korzenia imbiru lekarskiego 22,64% (368,2 mg), suchy ekstrakt z papai 8,23% (133,9 mg), suchy ekstrakt z ananasa 8,23% (133,9 mg), węgiel roślinny 7,71% (125,6 mg(, suchy ekstrakt z nasion zielonego anyżu 5,25% (85,4 mg), suchy ekstrakt z nasion kopru włoskiego 5,25% (85,4 mg), Lactobacillus rhamnosus 40 x 109 cfu/g 0,514% (8,36 mg), Lactobacillus acidophilus 50 x 109 0,514% (8,36 mg), Bifidobacterium longum 25 x 109 cfu/g 0,514% (8,36 mg).

ActiDigest a alkohol

ActiDigest u osób starszych(65 lat i więcej)
ActiDigest dla dzieci(do 18 lat)
ActiDigest w ciąży
ActiDigest a karmienie piersią
ActiDigest a prowadzenie pojazdów
ActiDigest refundacja

ActiDigest cena i opakowania

ActiDigest Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum ActiDigest uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o ActiDigest

 1. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na problem z trawieniem. ActiDigest brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 30 dni w dawce: 1 tabletek. Lek rewelacyjnie wpływa na trawienie, miałam problem z trawieniem a po miesiącu czasu poprawiło się wszystko, aż mi o wiele lepiej:). Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. ActiDigest w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania