ACTItrin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Actitrin jest lekiem stosowanym do objawowego leczenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak grypa , przeziębienie i inne infekcje. Lek ma postać syropu.

Syrop Actitrin jest preparatem złożonym, zawiera w swoim składzie trzy substancje lecznicze o różnym, wzajemnie uzupełniającym się działaniu. Dzięki temu kompleksowo leczy objawy pojawiające się przy infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak na przykład grypa, przeziębienie i inne infekcje. Actitrin zwalcza uporczywy kaszel. Pomaga także zniwelować obrzęk błony śluzowej nosa oraz redukuje występowanie wodnistego wysięku z nosa.
Lek Actritrin nie może być stosowany, jeśli występuje uczulenie na chlorowodorek psudoefedryny, chlorowodorek triplolidyny, bromowodorek dektrometorfanu lub którąś z substancji pomocniczych. Ze względu na zawartość etanolu lek jest przeciwwskazany o dzieci poniżej 6 roku życia. Nie powinny go przyjmować także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Actitrin nie może być stosowany przy leczeniu inhibitorami MAO oraz 2 tygodnie po ich odstawieniu. Przeciwwskazania obejmują także występowanie astmy oskrzelowej, ciężkiej niewydolności nerek i wątroby, ciężkiego nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Leku Actitrin nie mogą stosować też osoby chorujące na mukowiscydozę oraz cierpiące z powodu kaszlu przebiegającego z odksztuszaniem dużej ilości wydzieliny.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Składniki leku wchodzą w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w terapii nadciśnienia tętniczego (metyldopa, rezerpina, betanidyna, α- i β-sympatykolityki), obniżając skuteczność ich działania. Również równoczesne działanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (opipramol, imipramina, klomipramina, amitryptylina, doksepina), inhibitorami MAO (m. in. iproniazyd, selegilina, moklobemid, fenelzyna) oraz sympatykomimetykami powoduje wzrost ciśnienia krwi .
Lek przyjmowany jest doustnie. Dzieci powyżej 12 r.ż. oraz dorośli powinni przyjmować 3-4 dziennie po 10 ml syropu, a dzieci w wielu 7-12 lat połowę tej dawki, czyli 5 ml syropu 3-4 razy dziennie.
Cena leku Actritrin to około 11-14 złotych.
Actitrin zawiera chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg), chlorowodorek triplolidyny (1, 25 mg) oraz bromowodorek dekstrometorfanu (10 mg) .
Nie stosować u dzieci poniżej 6 r.ż., u kobiet w ciąży i karmiących.

ACTItrin a alkohol

ACTItrin u osób starszych(65 lat i więcej)
ACTItrin dla dzieci(do 18 lat)
ACTItrin w ciąży
ACTItrin a karmienie piersią
ACTItrin a prowadzenie pojazdów
ACTItrin refundacja

ACTItrin cena i opakowania

ACTItrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum ACTItrin uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy ACTItrin

 1. Jetom

  No dzieciom tego syropu nie polecam! Ale w moim przypadku (60l.) działa skutecznie. Biorę głównie podczas infekcji przed snem. Przesypiam całąnoc. Polecam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. slawomir

  dziala na to, na co ma dzialac ale przy okazji zwala z nog mocno wplywając na stan psychofizyczny (ten sam efekt u mnie, mojej zony i synka)

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na kaszel. ACTItrin brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 22 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Korzystam z tego specyfiku i się sprawdza podaję go mojej córce 5 letniej i jeśli jest podawany w miarę szybko to efekt jest oczywisty. Skutki uboczne oceniam na minimalne. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. ACTItrin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Ja nie polecam.Moja córeczka 5 letnia po syropie budziła się w nocy i jakby majaczyła, gdy odstawiliśmy ten „cudowny” syropek dziecko wróciło do normy. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na zapalenie górnych dróg oddechowych. ACTItrin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Lek świetnie sobie poradził z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Lek nie jest drogi w przeciwieństwie do innych leków. Dobry smak. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania