Adavin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Adavin jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi oraz zużycie tlenu i glukozy przez mózg; hamuje zlepianie się płytek krwi (działanie antyagregacyjne), a przez to zmniejsza krzepliwość, obniża ciśnienie tętnicze zwłaszcza u chorych na nadciśnienie – lek z grupy syntetycznych pochodnych alkaloidów sporyszu.

Zaburzenia ukrwienia mózgu różnego pochodzenia (m.in. stany po urazach czaszki, udarach mózgu), zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia snu; zaburzenia pamięci i zachowania u osób w wieku podeszłym (demencja starcza; choroba Alzheimera); zaburzenia krążenia obwodowego w przebiegu cukrzycy i nadciśnienia tętniczego (m.in. zaburzenia ukrwienia siatkówki oka – retinopatia), zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic, czyli choroba Buergera (choroba zapalna dotycząca głównie średnich i drobnych naczyń kończyn dolnych, występująca najczęściej u młodych mężczyzn, głównie palaczy; nieleczona może prowadzić do trudno gojących się owrzodzeń podudzi, a nawet do amputacji kończyn;), zaburzenia krążenia w uchu wewnętrznym z towarzyszącym szumem w uszach i zaburzeniami równowagi. Pomocniczo w nadciśnieniu tętniczym, chorobie Parkinsona, migrenie.
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia); zbyt wolna czynność serca (poniżej 50 uderzeń na minutę – bradykardia); zawał serca; ostre krwotoki. Nie stosować łącznie z lekami beta-adrenolitycznymi (beta-blokerami). Szczególnie ostrożnie stosować w przypadkach podwyższonego stężenia kwasu moczowego we krwi i u chorych na dnę moczanową.
Nasila działanie innych leków obniżających ciśnienie tętnicze (beta-blokerów – patrz PRZECIWWSKAZANIA, leków alfa-adrenolitycznych, m.in. prazosyny – prazosin); ze względu na możliwość poważnych spadków ciśnienia krwi należy unikać łącznego stosowania.
Przyjmować podczas posiłków. Zaburzenia krążenia obwodowego: początkowo 3 x na dobę po 10 mg w razie konieczności możliwe zwiększenie dawki do 3x na dobę po 20 mg. Zaburzenia krążenia mózgowego, demencje starcze: 1 do 2 x na dobę po 30 mg. Choroba Parkinsona (jako składnik leczenia skojarzonego): 2 x na dobę po 30 mg.
Cena od 30 do 50 zł.
30 draż. lub 50 draż., 1 draż. zawiera 10 mg nicergoliny.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Adavin a alkohol

Adavin u osób starszych(65 lat i więcej)
Adavin dla dzieci(do 18 lat)
Adavin w ciąży
Adavin a karmienie piersią
Adavin a prowadzenie pojazdów
Adavin refundacja

Adavin cena i opakowania

Adavin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania