Aerinaze

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Aerinaze to lek zawierający dwie substancje czynne: desloratadynę oraz pseudoefedrynę. Desloratadyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę. Po zablokowaniu działania histaminy, ta nie może wywierać swojego działania, co skutkuje zmniejszeniem nasilenia objawów alergicznych. Pseudoefedryna powoduje obkurczenie błony śluzowej nosa, poprzez stymulację uwalniania noradrenaliny. Dochodzi do zmniejszenia ilości płynu przesączającego się z naczyń, zmniejszenia obrzęku oraz ilości wydzieliny. Aerinaze występuje w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu. Tabletka składa się z dwóch warstw: w jednej warstwie jest natychmiast uwalniania desloratadyna, w drugiej stopniowo uwalniająca się przez 12 godzin, pseudoeferdyna. 

Wskazany w leczeniu objawowego sezonowego alergicznego nieżytu nosa (katar sienny, zapalenie błony śluzowej przewodów nosowych wywołanych przez alergię na pyłki), z uczuciem zatkania nosa.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie zalecany u osób przyjmujących jednocześnie inhibitory monoaminooksydazy lub też odstawiły te leki w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przeciwwskazaniem jest jaskra z wąskim kątem przesączania, zastój w drogach moczowych, choroby serca i naczyń krwionośnych (w tym hipertensja), nadczynność gruczołu tarczowego oraz czynniki ryzyka udaru krwotocznego (udar spowodowany krwawieniem do tkanki mózgowej).
Nie należy stosować leku łącznie z glikozydami naparstnicy, bromokryptyną, kabergoliną, lizurydem oraz pergolidem.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: jedna tabletka dwa razy na dobę. Leczenie należy odstawić w momencie ustąpienia objawów.
Jedna tabletka zawiera 2,5mg desloratadyny oraz 120mg siarczanu pseudoefedryny.
Przy leczenie dłuższym niż 10 dni, może dojść do spadku aktywności leku, dlatego zaleca się stosować preparat nie dłużej niż 10 dni.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aerinaze a alkohol

Aerinaze u osób starszych(65 lat i więcej)
Aerinaze dla dzieci(do 18 lat)
Aerinaze w ciąży
Aerinaze a karmienie piersią
Aerinaze a prowadzenie pojazdów
Aerinaze a doping
Aerinaze refundacja

Aerinaze cena i opakowania

Aerinaze Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania