Aescin tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Acard
Esceven
Lioton żel
Sapoven T
Venescin
Rutinoscorbin
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aescin tabletki bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek Aescin zawiera wyciąg z nasiona kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.), który jest bogatym źródłem różnego rodzaju saponin, zwanych ogólnie escyną. Zawarte w preparacie pochodne glikokortykosteroidów zwiększają napięcie ścian naczyń żylnych oraz wydolność zastawek żylnych, co prowadzi do zmniejszenia zastojów żylnych i obrzęków, a w efekcie ustępowania dolegliwości niewydolności żylnej. Główny składnik wyciągu – beta-escyna wykazuje działanie przeciwobrzękowe, uszczelniające naczynia włosowate (zmniejsza­jące ich przepuszczalność), usprawniające krą­żenie żylne i limfatyczne (w naczyniach chłon­nych) oraz przeciwzapalne, ponadto w niektórych badaniach efektywność jej stosowania jest porównywalna do noszenia pończoch uciskowych. Żel: patrz także: Heparin-Hasco.

Zapobieganie i leczenie obrzęków i krwiaków (pourazowych, pooperacyjnych); za­burzenia krążenia żylnego w kończynach dol­nych (w tym żylaki kończyn dolnych), bóle krę­gosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgo­słupa (zespół korzonkowy lub dyskopatia odcin­ka szyjnego kręgosłupa).
Tabletki: niewydolność nerek, zbytnio rozrzedzona krew (ryzyko wystąpienia krwotoków wewnętrznych), stosowanie innych leków przeciwpłytkowych jak aspiryna, ibuprofen, tiklopidyna czy klopidogrel. Nie stosować w I trymestrze ciąży. Żel: nie stosować na powierzchnię błony śluzowej, w przypadku wyprysku, otwartych ran i zmian po­promiennych skóry. Patrz także: Heparin-Hasco
Escyna nasila działanie toksyczne antybiotyków aminoglikozydowych (m.in. tobramycyny i gentamycyny), co może doprowadzić do uszkodzenia nerek, soli litu, leków przeciwcukrzycowych (glimepirydu, insuliny, chlorpropamidu, tolbutamidu i innych).
Tabletki: stosować na pusty żo­łądek (2 godz. przed lub 3 godz. po posiłkach). Początkowo 3 razy na dobę po 2 tabletki; podtrzymująco: 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce. Żel: smarować 3 do 5 razy na dobę.
tabletki powlekane po 20 mg, cena od 10 do 20 zł; żel w 1 g po: 20 mg escyny + 50 j.m. soli sodowej heparyny + 50 mg salicylanu dietyloaminy, cena od 10 do 20 zł.
30 lub 100 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 20 mg escyny; 40 g lub 100 g żelu zawiera 800 mg escyny, 2 g salicylanu dietyloaminy i 5000 jm. heparyny.

Podczas długotrwałego leczenia wska­zana kontrola czynności nerek.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Aescin a alkohol

Aescin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aescin dla dzieci(do 18 lat)
Aescin w ciąży
Aescin a karmienie piersią
Aescin a prowadzenie pojazdów
Aescin refundacja

Aescin cena i opakowania

Aescin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aescin tabletki uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Aescin tabletki

 1. Anonim

  Jestem 23 letnim mężczyzną chorującym na skręcenie ręki. Aescin brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 40 mg(miligram). żel jest bardzo fajny, nie śmierdzi jak inne leki ale jest dość drogi. Łagodzi ból po stłuczeniach, skręceniach. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Aescin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania