Aescin tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Acard
Esceven
Lioton żel
Sapoven T
Venescin
Rutinoscorbin
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aescin tabletki bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek Aescin zawiera wyciąg z nasiona kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.), który jest bogatym źródłem różnego rodzaju saponin, zwanych ogólnie escyną. Zawarte w preparacie pochodne glikokortykosteroidów zwiększają napięcie ścian naczyń żylnych oraz wydolność zastawek żylnych, co prowadzi do zmniejszenia zastojów żylnych i obrzęków, a w efekcie ustępowania dolegliwości niewydolności żylnej. Główny składnik wyciągu – beta-escyna wykazuje działanie przeciwobrzękowe, uszczelniające naczynia włosowate (zmniejsza­jące ich przepuszczalność), usprawniające krą­żenie żylne i limfatyczne (w naczyniach chłon­nych) oraz przeciwzapalne, ponadto w niektórych badaniach efektywność jej stosowania jest porównywalna do noszenia pończoch uciskowych. Żel: patrz także: Heparin-Hasco.

Zapobieganie i leczenie obrzęków i krwiaków (pourazowych, pooperacyjnych); za­burzenia krążenia żylnego w kończynach dol­nych (w tym żylaki kończyn dolnych), bóle krę­gosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgo­słupa (zespół korzonkowy lub dyskopatia odcin­ka szyjnego kręgosłupa).
Tabletki: niewydolność nerek, zbytnio rozrzedzona krew (ryzyko wystąpienia krwotoków wewnętrznych), stosowanie innych leków przeciwpłytkowych jak aspiryna, ibuprofen, tiklopidyna czy klopidogrel. Nie stosować w I trymestrze ciąży. Żel: nie stosować na powierzchnię błony śluzowej, w przypadku wyprysku, otwartych ran i zmian po­promiennych skóry. Patrz także: Heparin-Hasco
Escyna nasila działanie toksyczne antybiotyków aminoglikozydowych (m.in. tobramycyny i gentamycyny), co może doprowadzić do uszkodzenia nerek, soli litu, leków przeciwcukrzycowych (glimepirydu, insuliny, chlorpropamidu, tolbutamidu i innych).
Tabletki: stosować na pusty żo­łądek (2 godz. przed lub 3 godz. po posiłkach). Początkowo 3 razy na dobę po 2 tabletki; podtrzymująco: 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce. Żel: smarować 3 do 5 razy na dobę.
tabletki powlekane po 20 mg, cena od 10 do 20 zł; żel w 1 g po: 20 mg escyny + 50 j.m. soli sodowej heparyny + 50 mg salicylanu dietyloaminy, cena od 10 do 20 zł.
30 lub 100 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 20 mg escyny; 40 g lub 100 g żelu zawiera 800 mg escyny, 2 g salicylanu dietyloaminy i 5000 jm. heparyny.

Podczas długotrwałego leczenia wska­zana kontrola czynności nerek.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Aescin a alkohol

Aescin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aescin dla dzieci(do 18 lat)
Aescin w ciąży
Aescin a karmienie piersią
Aescin a prowadzenie pojazdów
Aescin refundacja

Aescin cena i opakowania

Aescin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aescin tabletki uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Aescin tabletki

 1. Anonim

  Jestem 23 letnim mężczyzną chorującym na skręcenie ręki. Aescin brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 40 mg(miligram). żel jest bardzo fajny, nie śmierdzi jak inne leki ale jest dość drogi. Łagodzi ból po stłuczeniach, skręceniach. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Aescin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Be

   Napisane jest tutaj, że lek może być podawany dzieciom do 18 roku życia bez ograniczeń.
   Tymczasem na ulotce dołączonej do leku napisane jest, iż to niezalecane, ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania…

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania