Alka-Prim

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Alka-Seltzer
Aspirin
Etopiryna
Upsarin C
Ascalcin Plus
Aspirin C
Polopiryna MAX (tabletki dojelitowe)
Aspirin Ultra Fast

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Alka-Prim bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Podstawowym składnikiem jest 10 tabletek musujących, 1 tabletka zawiera 330 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg glicyny.. Rozpuszczalna postać leku ułatwia wchłanianie i zmniejsza jego działanie drażniące na błonę śluzową żołądka. Lek jest stosowany w stanach gorączkowych, przeziębieniach, bólach różnego pochodzenia (zwłaszcza bólach głowy po nadużyciu alkoholu, bólach stawów i mięśni, nerwobólach). Obecnie praktycznie nie jest stosowany w leczeniu chorób reumatycznych.

Lek stosowany jest w stanach gorączkowych, przy przeziębieniach, w bólach różnego pochodzenia.
Nadwrażliwość na salicylany, choroba wrzodowa, astma, zaburzenia krzepliwości krwi, dzieci do 13 r.ż. Leku nie stosuje się w III trymestrze ciąży, w okresie karmienia piersią. Preparatu nie należy stosować u chorych leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzy­cowymi i chorych zagrożonych kamicą nerkową. U dzieci poniżej 13 r.ż. istnieje możliwość wystąpienia zespołu Reye’a (zmiany ośrodkowego układu nerwowego oraz stłuszczenie wątroby
Ze względu na zawartość wodorowęglanu sodu lek nie powinien być stosowany u chorych na kamicę nerkową oraz leczonych dużymi dawkami witaminy A lub D. Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (może wystąpić niebezpieczeństwo groźnego krwawienia), przeciwcukrzy­cowych, sulfonamidów, leków przeciwgruźliczych, penicylin, zwiększa stężenie barbituranów we krwi. Działa synergicznie z innymi lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, może także zmniejszać działanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doraźnie, jednorazowo 1 – 2 tabletki, od 2 do 4 razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż 4 g leku na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w 3/4 szklanki letniej wody, przyjmować w trakcie posiłku.  
Alka-Prim, tabletki musujące, 10 szt. cena ok. 8zł.
10 tabletek musujących, 1 tabletka zawiera 330 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg glicyny.
Krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, drgawki, u osób uczulonych astma aspirynozależna, kamica nerkowa, zaburzenia pracy nerek

Dowiedz się więcej o składzie: .

Alka-Prim a alkohol

Alka-Prim u osób starszych(65 lat i więcej)
Alka-Prim dla dzieci(do 18 lat)
Alka-Prim w ciąży
Alka-Prim a karmienie piersią
Alka-Prim a prowadzenie pojazdów
Alka-Prim refundacja

Alka-Prim cena i opakowania

Alka-Prim Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Alka-Prim uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Alka-Prim

 1. Anonim

  Jestem 28 letnim mężczyzną chorującym na osłabienie. Alka-Prim dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 saszetek. Byłem mocno osłabiony nie wychodziłem z wyra. Za 2 dni miałem rozmowę o pracę, myślałem że nie dam rady ale ten lek jakoś postawił mnie na nogi. Co prawda nie do końca sie wyleczyłem ale byłem na tyle silny żeby pójść na tą rozmowę. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Alka-Prim w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na kac. Alka-Prim brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Duży efekt przy leczeniu mojego kaca, reklamowany na przeziębienia, wzmocnienie organizmu ale kwas acetylosalicylowy jest na kaca też. Sprawdziłam, byłam na wycieczce miałam wejść na Szrenicę myślałam że umrę dostałam tabletkę rozpuściłam wypiłam i jakoś weszłam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Alka-Prim w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. Alka-Prim dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Przeziębienie minęło. Fajna musująca tabletka. Szybko działa 6-10 min. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Alka-Prim w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 23 letnim mężczyzną chorującym na kac. Alka-Prim brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 2 tabletek. Klasyk, mógłby jeszcze szybciej działać. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Alka-Prim w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania