Allegra tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Polcrom krople do oczu
Allertec WZF
Otrivin Allergy aerozol
Alerbon
Loratan pro

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Allegra tabletki bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Allegra wykazuje szybkie działanie przeciwalergiczne, dzięki zawartej w preparacie feksofenadynie. Feksofenadyna jest silnym i wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych H1. Łagodzi towarzyszące katarowi siennemu objawy (kichanie, swędzenie nosa, katar, uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu) już w ciągu godziny od podania, a jej działanie utrzymuje się do 24 godzin. Jako nowszy lek przeciwalergiczny pozbawiona jest szeregu działań niepożądanych typowych dla leków przeciwhistaminowych starszych generacji (brak działania sedatywnego na OUN – nie powoduje senności; brak działania cholinolitycznego, brak kardiotoksyczności).

Leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego). Dla osób dorosłych i dzieci od 12 roku życia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu oraz u dzieci poniżej 12 roku życia. Zachować ostrożność w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, zaburzeń czynności nerek lub wątroby, chorób układu krążenia (ze względu na ryzyko przyspieszonej, nieregularnej akcji serca). Nie przyjmować w czasie ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne (można tylko, gdy korzyść dla matki przewyższa potencjalne zagrożenia dla płodu). Nie zaleca się stosowania podczas laktacji.
Leki zobojętniające, zawierające wodorotlenek glinu lub magnezu, zmniejszają wchłanianie feksofenadyny (zaleca się 2-godzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem tych leków oraz preparatu Allegra). Erytromycyna (antybiotyk) i ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy) zwiększają stężenie feksofenadyny we krwi (jednak nie obserwuje się nasilenia działań niepożądanych).
Doustnie. Przyjmuje się 1 tabletkę dziennie, przed posiłkiem, popijając wodą. Brak ustąpienia objawów po 5 dniach od rozpoczęcia kuracji wymaga konsultacji z lekarzem.
ok. 8-12 zł
Chlorowodorek feksofenadyny. Tabletki powlekane 120 mg, 10 tabletek.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Allegra a alkohol

Allegra u osób starszych(65 lat i więcej)
Allegra dla dzieci(do 18 lat)
Allegra w ciąży
Allegra a karmienie piersią
Allegra a prowadzenie pojazdów
Allegra refundacja

Allegra cena i opakowania

Allegra Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Allegra tabletki uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Allegra tabletki

 1. Małgorzata

  Działa. Szkoda że dostępny tylko jako 120, bo często działa za słabo albo za krótko. Jak dla mnie nadaje się poza głównym sezonem pylenia.
  Skutki uboczne nieznane,chyba zanieczyszczenie środowiska kartonikiem i ulotką bo pakowane po 10szt choć spokojnie dwa blistry by się zmieściły

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Pweł

  Faktycznie, Dwa opakowania już wziąłem. Potwierdzam nie działa! Nadal zapchany nos, kichanie i łzawienie oczu. Chyba coś pokręcili na produkcji…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Ketrab

  Zacząłem korzystać z Allegry na pokrzywkę po tym jak odechciało mi się chodzić do lekarzy i brać leki na receptę. Allegrę kupuję po 10.40 w Warszawie (a zdarzało się ok 9 PLN w Hajnówce na wyjeździe) – w Super Pharm ceny są absolutnie absurdalne, rzędu 18 PLN. Ogólnie działa bardzo dobrze i szybko (biorę na pokrzywkę przewlekłą). Ze wszystkich leków antyhistaminowych, zdecydowanie polecam, bo próbowałem kilku różnych i żaden do allegry się nie równał.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. katar

  W moim przypadku myślałem że się przekręcę. Doświadczyłem dwóch z opisanych skutków ubocznych – bul w klatce piersiowej, ból głowy.
  W życiu nie miałem tak niezdefiniowanego bólu w klatce. Bolało na całej powierzchni płuc i przełyku na tyle mocno że łzy mi wyciskało. Nigdy nie wezmę tego leku nawet jakbym miał oddychać przez usta przez cały sierpień.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. ianislavus

  Nie działa niestety w ogóle. Spróbowałem, przechodząc z lekku Cirrus, który miał być rzekomo słabszy, ale Allegra – mam wrażenie – nie przynosi absolutnie żadnych efektów. Domęczę opakowanie, na które wyrzuciłem pieniądze i nigdy więcej! Czuję się okropnie przez alergię, której efektów lek nie złagodził chyba wcale, a do tego paradoksalnie jestem bardzo senny! 🙁

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania