Alpicort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Alpicort jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone: miejscowe przeciwzapalne (prednisolone) oraz złuszczające naskórek (salicylic acid). Preparat do stosowania zewnętrznego, działający przeciwalergicznie, przeciwświądowo i keratolitycznie. Usuwa objawy stanu zapalnego w obrębie skóry owłosionej, stosowany w łuszczycy, wyprysku łojotokowym, łysieniu plackowatym.

Łuszczyca skóry owłosionej głowy, ciężkie, oporne na inne leczenie postacie wyprysku łojotokowego skóry owłosionej głowy; łysienie plackowate.
Zakażenia skóry wirusowe, bakteryjne, grzybicze i gruźlicze; trądzik różowaty i bakteryjny; odczyny poszczepienne; nie stosować na błony śluzowe. Nadwrażliwość na składniki preparatu, dzieci do 12 r.ż., ciąża.
brak danych
Wcierać w skórę głowy początkowo raz na dobę wieczorem; po uzyskaniu poprawy: 2-3 razy w tygodniu wieczorem. Lek należy nakładać przy pomocy dołączonego aplikatora; następnie wmasowywać w skórę głowy przez 2-3 minuty.
Cena od 30 do 50 zł.
100 ml płynu, 1 ml zawiera 2 mg prednizolonu i 4 mg kwasu salicylowego.
Podczas leczenia unikać opalania. Lek stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia” może prowadzić do wystąpienia poważnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych, związanych z jego wchłanianiem się z powierzchni skóry i hamującym działaniem na produkcję hormonów kory nadnerczy (patrz UWAGI w AFLODERM); dotyczy to zwłaszcza stosowania u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne. Preparatów zawierających kortykosteroidy nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!
Po leku może wystąpić: pieczenie, wysuszenie, zaczerwienienie, świąd i podrażnienie skóry. Do poważniejszych działań niepożądanych, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, rozstępy skórne, uczucie nieregularnego bicia serca, wzrost ciśnienia krwi, obrzęki, trudności w oddychaniu, utrata łaknienia, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Stosowany długotrwale może wywołać trądzik posteroidowy, rozstępy skórne, zmiany zanikowe skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Alpicort a alkohol

Alpicort u osób starszych(65 lat i więcej)
Alpicort dla dzieci(do 18 lat)
Alpicort w ciąży
Alpicort a karmienie piersią
Alpicort a prowadzenie pojazdów
Alpicort refundacja

Alpicort cena i opakowania

Alpicort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania