Angeliq

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie Angeliq 17β-estradiol (od gr. “οἶστρος” [oistros] oraz słowa “diol”, co w nomenklaturze chemicznej oznacza związek z dwoma grupami hydroksylowymi) jest steroidem i estrogenowym hormonem, który wpływa na rozwój żeńskich cech płciowych oraz kości; jako substancja wytwarzana naturalnie przez ludzki organizm w jajnikach, a posiadająca właściwości antyoksydacyjne, estradiol bywa stosowany w celu leczenia symptomów menopauzy, w celu zmiany płci i bezpłodności, zaś drugi składnik preparatu – drospirenon – to steroidowa progestyna z grupy spirolaktonów, teoretycznie oszczędzająca potas, praktycznie – nie wpływająca na jego stężenie w krwi krążącej. Drospirenon silnie wiąże się z receptorami progesteronowymi oraz mineralokortykoidowymi i pod tym właśnie względem jest 10x silniejszy od spokrewnionego spironolaktonu.

Preparat hormonalny, stosowany w stanach niedoboru hormonów kobiecych związanych z klimakterium (HTZ); zmniejsza dolegliwości „okresu przejściowego”, zapobiega osteoporozie.
Przeciwwskazaniami do stosowania estradiolu są: palenie tytoniu, epilepsja, migrenowe bóle głowy, zakrzepica żył, udar mózgu, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia kardiowaskularne, niedobór protein C, astma, zaburzenia pracy wątroby i nerek, toczeń, przebyte ostatnio operacje, historia raka piersi w rodzinie, ciąża, laktacja, rak jajników, guzy zależne od estrogenu, nadaktywna trzustka, nadmierna ilość triglicerydów we krwi, zbyt niskie stężenie parathormonu we krwi oraz hiperkalcemia.
Estradiol wchodzi w interakcje z zolpidemem (Hypnogen, Polsen), aspiryną, wapniem, witaminą D, celekoksybem, duloksetyną, cyklobenzapryną, escytalopramem (lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI), gabapentyną, pregabaliną, esomeprazolem (inhibitor pompy protonowej, stosowany we wrzodach żołądka), paracetamolem, hydrokodonem, topiramatem (lek przeciwdrgawkowy), lewotyroksyną, alprazolamem i cetyryzyną.
1 tabletka raz na dobę.
1 mg estradiolu i 2 mg drospirenonu; 28 tabletek w opakowaniu; cena 47,19 (100%) lub 37,61 zł (refundacja).
1 tabletka zawiera 1 mg estradiolu, 2 mg drospirenonu i substancje pomocnicze.
Uwaga! Przed zastosowaniem i w czasie stosowania leku należy przeprowadzać kontrolne badania ginekologiczne. Preparat nie działa jako środek antykoncepcyjny.
Krwawienia w trakcie cyklu, zmiany śluzu szyjkowego, bolesność piersi, bóle głowy, nudności, obrzęki.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Angeliq a alkohol

Angeliq u osób starszych(65 lat i więcej)
Angeliq dla dzieci(do 18 lat)
Angeliq w ciąży
Angeliq a karmienie piersią
Angeliq a prowadzenie pojazdów
Angeliq a grejpfrut
Angeliq a antykoncepcja
Angeliq refundacja

Angeliq cena i opakowania

Angeliq Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Angeliq uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Angeliq

 1. ewa.warwas@tiscali.it

  Witam .Lek jest poprostu rewelacyjny ,praktycznie juz po 10 dniach ogromna roznica .Nareszczcie nie wsciekam sie na caly swiat .uderzenia goraca z 12-15 na dobe tylko 3lub 4!!!! i to jeszcze bardzo slabe ze da sie zniesc.W nocy nie musze juz sie przebierac z potu….a i “sfera intymna” duzo lepiej .Wydaje mi sie ze snie …..
  Niestey czlowiek jak jest mu zle to chcialby zeby bylo dobrze i to natychmiast !!!…a tu trzeba troche poczekac ale lek niewatpliwie dziala i ja to czuje bardzo wyraznie .Jesli po trzech miesiacach ma byc jeszcze lepiej to chyba oszaleje ….ze szczescia .(smiech)
  Ten lek sam nie powstal pracowalo nad nim napewno wielu ludzi dla nas anonimowych ….bardzo wam dziekuje !!!!!
  Katarzyna 54 lata

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Dorota

  Witam biorę Angeliq drugi miesiąc i już od dziesięciu dni krwawię lekarz powiedziała że mogę odstawić JE ale ja boje się że będę czuła się jeszcze gorzej może ktośi z was coś doradzi

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania