Antivir tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu przeciwwirusowym.

Stosowany w leczeniu zakażeń wirusem opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca. Jest też stosowany u osób zakażonych HIV w zapobieganiu infekcji ww. wirusami. Jest stosowany doustnie u chorych z nawracającymi zakażeniami skóry, błon śluzowych i narządów płciowych; profilaktycznie u osób z zaburzeniami odporności, po przeszczepach, leczonych immunosupresyjnie.
Uczulenie na acyklowir, ciąża i okres karmienia piersią. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych na choroby nerek, układu nerwowego i wątroby.
brak danych
Ściśle według wskazań lekarza. Należy przejść pełną przepisaną kurację, nie przerywać leczenia, nawet jeśli minęły objawy choroby.
Cena od 5 do 10 zł.
Acyklowir
Koniecznie należy konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania innych leków w czasie leczenia aciklowirem.
Działania niepożądane
Czasami w czasie leczenia zdarzają się bóle i zawroty głowy, nerwowość, bezsenność, uczucie zmęczenia, brak łaknienia, nudności i wymioty, biegunka, bóle stawów, trądzikowa wysypka na skórze, wypadanie włosów. Jeśli wystąpi jakikolwiek niepokojący objaw, należy skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Antivir a alkohol

Antivir u osób starszych(65 lat i więcej)
Antivir dla dzieci(do 18 lat)
Antivir w ciąży
Antivir a karmienie piersią
Antivir a prowadzenie pojazdów
Antivir a grejpfrut
Antivir a słońce i solarium ☼
Antivir refundacja

Antivir cena i opakowania

Antivir Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania