Apo-Atorva

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Apo-Atorva jest lekiem przeznoczonym specjalnie dla osób, które cierpią na nadmiar cholesterolu oraz tłuszczu we krwi. Wchodząca w jego skład atorwastatyna zmniejsza stężenie lipidów we krwi. Dzięki temu pomniejszone zostaje ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Zanim przejdzie się do stosowania leku Apo-Atorva należy skorzystać z tradycyjnych metod, takich jak zmiana diety oraz ćwiczenia fizyczne. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu u osób z hipercholesterolemią oraz hiperlipidemią, gdy inne metody leczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów.
Nie należy stosować leku w wypadku uczulenia na atorwastatynę. Apo-Atorva nie powinien być używany przez osoby z chorobą lub podejrzeniem choroby wątroby, niedoczynnością tarczycy, chorobami mięśni lub zaburzoną czynnością nerek. Nie należy stosować leku w trakcie ciąży i karmienia piersią.
Nie można łączyć Apo-Atorva z innymi lekami zmniejszającymi poziom lipidów, antybiotykami, lekami przeciwgrzybicznymi, doustnymi środkami antykoncepcyjnym, lekami stosowanymi przy zakażeniu wirusem HIV, niewydolności serca i zaburzeniach rytmu serca oraz przeciwzakrzepowymi, a także antydepresyjnymi. Leku Apo-Atorva nie należy także mieszać z zielem dziurawca, witaminą PP, więcej niż jedną szklanką soku grejpfrutowego oraz alkoholem. 
Ilość przyjmowanego leku ustala lekarz. Zazwyczaj jest to dawka 10-20 mg na dobę, która może stopniowo ulegać zwiększeniu. Maksymalna dawka leku to 80mg na dobę. Leczenie przebiega średnio do czterech tygodni i jest kontynuowana poprzez leczenie podtrzymujące. Apo-Atorva należy stosować doustnie, popijając wodą. Można go zażywać zarówno z posiłkiem, jak i bez. 
Opakowanie zawiera 30 tabletek. Pełna cena leku Apo-Atorva 20mg to 18,50zł. Cena po refundacji wynosi 12,77zł. 
Atorwastatyna
Leku nie należy podawać osobom poniżej 10 roku życia. Działanie leku na osoby od 10 do 18 roku życia może być szkodliwe, nie zostało jeszcze dokładnie zbadane. Szczególną ostrożność należy zachować także u osób powyżej 70 roku życia. 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Apo-Atorva a alkohol

Apo-Atorva u osób starszych(65 lat i więcej)
Apo-Atorva dla dzieci(do 18 lat)
Apo-Atorva w ciąży
Apo-Atorva a karmienie piersią
Apo-Atorva a prowadzenie pojazdów
Apo-Atorva a grejpfrut
Apo-Atorva refundacja

Apo-Atorva cena i opakowania

Apo-Atorva Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Apo-Atorva uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Apo-Atorva

 1. Anonim

  Jestem 55 letnią kobietą chorującą na cholesterol. Apo-Atorva 20 mg brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 89 dni w dawce: 20 mg(miligram). Wczesniej po atorvastatynie bardzo źle się czułam, po zmianie na tą jestem bardzo zadowolona. Mała wygodna tabletka i czuję się o wiele lepiej. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Apo-Atorva 20 mg w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania