Apo-Ranitidine tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Długotrwale hamuje wydzielanie w żołądku soku żołądkowego i enzymu trawiennego – pepsyny; lek z grupy antagonistów receptora histaminowego – H2 drugiej generacji o działaniu dłuższym i silniejszym od cymetydyny).

Leczenie i zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy; choroba refluksowa przełyku wywołana zarzucaniem kwaśnej treści żołądka do przełyku. Leczenie objawowe zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy związanej ze zwiększonym wydzielaniem soku żołądkowego (nadkwaśność połączona ze zgagą, niestrawnością). Zespół Zollingera i Ellisona (patrz ALTRAMET).
Także uczulenie na inne leki z grupy antagonistów receptora histaminowego H2. Przebyty ostry napad porfirii. Ostrożnie w ciężkim uszkodzeniu nerek. Nie stosować u dzieci poniżej 10. roku życia.
Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą w niewielkim stopniu hamować wchłanianie ranitydyny z przewodu pokarmowego – należy zachować co najmniej dwugodzinny odstęp. Ranitydyna zmniejsza wchłanianie (ketokonazole) z przewodu pokarmowego, osłabiając jego działanie; lek może nasilać i przedłużać działanie teofiliny (theophylline ).
Doraźne objawowe leczenie dolegliwości żołądkowych (zgaga, niestrawność), gdy pacjent nie choruje na organiczną chorobę przewodu pokarmowego (owrzodzenie, refluks): dzieci 12.-16. rok życia: raz na dobę po 75 mg; dorośli i dzieci powyżej 16. roku życia: raz na dobę po 150 mg; dawkę można powtórzyć (nie więcej niż 2 tabletki na dobę); nie stosować długotrwale bez konsultacji z lekarzem – przy dolegliwościach utrzymującuch się dłużej niż kilka dni konieczna porada lekarska. Dorośli: czynna choroba wrzodowa – leczniczo: 2 razy na dobę po 150-300 mg (lub raz na dobę po 300 mg wieczorem) przez 6-8 tygodni; zapobieganie nawrotom: raz na dobę po 150 mg przed snem (palacze – raz na dobę po 300 mg przed snem); choroba refluksowa: od 2 razy na dobę po 150 mg do 4 razy na dobę po 300 mg w ciężkich przypadkach; zespół Zollingera i Ellisona: ściśle indywidualnie, 2-3 razy na dobę po 150-300 mg, w razie konieczności dawka może zostać zwiększona maksymalnie do 4 razy na dobę po 1500 mg. Dzieci powyżej 10. roku życia: 2 razy na dobę po 2 mg na kg masy ciała, nie więcej niż 2 razy na dobę po 150 mg.
Cena od 5 do 10 zł.
30 tabletek lub 60 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg lub 300 mg ranitidyny.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Apo-Ranitidine a alkohol

Apo-Ranitidine u osób starszych(65 lat i więcej)
Apo-Ranitidine dla dzieci(do 18 lat)
Apo-Ranitidine w ciąży
Apo-Ranitidine a karmienie piersią
Apo-Ranitidine a prowadzenie pojazdów
Apo-Ranitidine refundacja

Apo-Ranitidine cena i opakowania

Apo-Ranitidine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania