Apo-Simva

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.Czytaj również: Cardin.

Preparat stosowany jest u chorych ze znacznym zagrożeniem zawałem serca i z towarzy­szącą hipercholesterolemią.
Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią, u kobiet w wieku rozrodczym, w chorobach wątroby, niewy­dolności nerek. Patrz ANLOSTIN
W połączeniu z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi może wystąpić wydłużenie czasu protrombinowego. Z lekami immunosupresyjnymi, niektórymi antybiotykami może prowadzić do miopatii.
Przyjmować w jednorazowej dawce wieczorem lub w 2 – 3 porcjach w przypadku wyższego dawkowania. Początkowo zazwyczaj 1 x na dobę 20 mg; w razie konieczności dawkowanie może być zwiększone do 40 mg (2 x na dobę po 20 mg), a następnie – przy obecności czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych – do 80 mg na dobę (20 mg rano + 20 mg w południe + 40 mg wieczorem). W przypadku jednoczesnego stosowania leków wymienionych w INTERAKCJACH dawkowanie nie powinno przekraczać 5 -10 mg na dobę.
Lek refundowany sprawdź cenę poniżej.
Uwaga! W czasie leczenia należy kontrolować stężenie cholesterolu całkowitego i jego frakcji, a także aktywność enzymów wątrobowych. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.
Działania niepożądane
Zaburzenia gastryczne, bóle głowy, wysypki skórne i inne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Apo-Simva a alkohol

Apo-Simva u osób starszych(65 lat i więcej)
Apo-Simva dla dzieci(do 18 lat)
Apo-Simva w ciąży
Apo-Simva a karmienie piersią
Apo-Simva a prowadzenie pojazdów
Apo-Simva a grejpfrut
Apo-Simva refundacja

Apo-Simva cena i opakowania

Apo-Simva Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania