Ardinex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ardinex to lek zawierający dwie substancje czynne – ibuprofen oraz fosforan kodeiny. Ardinex wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest skuteczny przy ostrych i długotrwałych bólach, takich jak: bóle mięśniowe, reumatyczne, krzyża, głowy, zębów, miesiączkowe, pourazowe.

Ostre i przewlekłe bóle o lekkim i średnim nasileniu.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, astma aspirynowa, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, schorzenia wątroby lub nerek, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, niedoczynność tarczycy.
Lek wykazuje interakcje z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi, lekami przeciwdrgawkowymi, przeciwcukrzycowymi, glikozydami nasercowymi, preparatami litu, metotreksatem,  lekami moczopędnymi,  innymi NLPZ, kortykosteroidami, narkotycznymi lekami przeciwbólowymi, lekami przeciwdepresyjnymi.
Ardinex należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwykle stosowana dawka to 1-6 tabletek na dobę.
Brak danych.
1 tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu i 30 mg kodeiny.
W trakcie stosowania leku nie spożywać alkoholu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ardinex a alkohol

Ardinex u osób starszych(65 lat i więcej)
Ardinex dla dzieci(do 18 lat)
Ardinex w ciąży
Ardinex a karmienie piersią
Ardinex a prowadzenie pojazdów
Ardinex refundacja

Ardinex cena i opakowania

Ardinex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania