Aromatol Hot

Działanie leku i ulotka

Lek Aromatol Hot posiada bogate i starannie dobrane zestawienie składników. Kamfora to związek bardzo dobrze przenikający przez skórę, posiadający właściwości rozgrzewające i znieczulające. Balsam peruwiański natomiast odkaża skórę oraz działa przeciwbólowo. Inhalowane olejki eteryczne: eukaliptusowy i rozmarynowy, dzięki obecności seskwiterpenów wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne w obrębie dróg oddechowych.  

Choroby górnych dróg oddechowych, przeziębienie, katar. Lek stosowany jest też pomocniczo w chorobach reumatycznych, bólach mięśni i stawów. 
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 10 roku życia. Nie aplikować na rany, opażenia, błony śluzowe oraz na dużą powierzchnię ciała. Nie stosować w obrębie twarzy – istnieje możliwość wystąpienia niekontrolowanego skurczu oskrzeli. Zachować ostrożność u osób chorujących na astmę oskrzelową.
Nie są znane. Należy jednak poinformować lekarza o wszystkich stosowanych lekach. 
Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.
Żel należy nanieść w niewielkiej ilości na rórny odcinek pleców i klatki piersiowej, a następnie wcierać aż do wchłonięcia.
Stosować maksymalnie przez 7 dni.
Od 5 do 8 złotych. 
Kamfora racemiczna 10,0 g, balsam peruwiański 6,0 g, olejek eukaliptusowy 5,0 g, olejek rozmarynowy 5,0 g oraz substancje pomocnicze: Karbomer 934 P, wodorotlenek sodu 30%, Polisorbat 20, Pionier 5300, woda destylowana.
Działania niepożądane
Możliwe jest wystapienie objawów nadwrażliwości takich jak świąd, pokrzywka, rumień. Należy wówczas przerwać stosowanie leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Aromatol a alkohol

Aromatol u osób starszych(65 lat i więcej)
Aromatol dla dzieci(do 18 lat)
Aromatol w ciąży
Aromatol a karmienie piersią
Aromatol a prowadzenie pojazdów
Aromatol refundacja

Aromatol cena i opakowania

Aromatol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aromatol Hot uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Aromatol Hot

 1. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na schorzenia reumatyczne. Aromatol Hot brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 1 gr(gram). Żel jest dość dobry na schorzenia reumatyczne, po smarowaniu przez 5 dni przeszły mi bóle. Maść jest też dobra na katar czy przy zapaleniu oskrzeli. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Aromatol Hot w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania