Arthrotec

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Arthrotec jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat stanowi połączenie niesteroidowego leku przeciwzapalnego i mizoprostolu, który wykazuje działanie ochronne na błonę ślu­zowa żołądka i dwunastnicy. Diklofenak, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo znacznie silniej od salicylanów, a podobnie do indometacyny.

Lek stosuje się w leczeniu przewlekłego reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłu­pa, zapaleń kostno-stawowych, ostrych bólów mięśniowych, zapaleń ścięgien i kaletek maziowych.
Są podobne jak w przypadku salicylanów – choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby serca, nerek, wątroby, astma aspirynowa, ciąża i laktacja.
Między innymi: hamuje działanie moczopędne tiazydów i diuretyków pętlowych, zmniejsza działanie leków przeciwnadciśnieniowych, zwiększa toksyczność metotreksatu.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Arthrotec Forte, 0,075 g + 0,2 mg, tabletki, 10 szt, cena ok. 26zł. Arthrotec Forte, 0,075 g+0,2 mg, tabletki, 20 szt. cena 52zł.; Arthrotec, 0,05 g+0,2 mg, tabletki powlekane, 20 szt. cena ok. 40zł.
Zaburzenia przewodu pokarmowego włącznie z krwotokami, perforacjami i owrzodzeniami. Ponadto bóle i zawroty głowy, osła­bienia, obrzęki oraz zmiany alergiczne skóry, zespół Stevens-Johnsona, zespół Leyella, zwiększone stężenie enzymów wątrobowych i bilirubiny we krwi, skurcz oskrzeli.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Arthrotec a alkohol

Arthrotec u osób starszych(65 lat i więcej)
Arthrotec dla dzieci(do 18 lat)
Arthrotec w ciąży
Arthrotec a karmienie piersią
Arthrotec a prowadzenie pojazdów
Arthrotec refundacja

Arthrotec cena i opakowania

Arthrotec Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Arthrotec uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Arthrotec

 1. Anonim

  Jestem 46 letnim mężczyzną chorującym na wrzody żołądka. Arthrotec dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 1 tabletek. Stosuje go na wrzody żołądka. Działą dość pozytywnie. Cena mogła by być niższa. Niestety nie jest refundowany. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Arthrotec w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania