Asamax tabletki dojelitowe

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Miejscowe (w obrębie jelit) przeciwzapalne – lek z grupy pochodnych kwasu salicylowego. Wchłania się w niewielkim stopniu z przewodu pokarmowego.

Leczenie ostrych rzutów i zapobieganie zaostrzeniom (podtrzymywanie remisji) we wrzodziejącym zapaleniu jelit; leczenie ostrych epizodów odcinkowego zapalenia jelit (choroby Leśniowskiego-Crohna).
Także uczulenie na kwas acetylosalicylowy znany jako aspiryna). Nie stosować w okresie 4 tygodni przed i bezpośrednio po porodzie. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; skłonność do krwawień. Bardzo ostrożnie W astmie oskrzelowej. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Patrz ACETYLSALICYLIC ACID. Nie stosować łącznie z laktulozą (lactulose), inhibitorami pompy protonowej (lansoprazole, omeprazole, antoprazole). Osłabia działanie leków moczopędnych (furosemide, torasemide, spironolacton), rifampicyny (rifampicine), witaminy B12 anocobalamine), a nasila działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych (możliwość spadków stężenia cukru we krwi). Nasila działania niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych i glikokortykosteroidów (zwłaszcza ryzyko owrzodzeń żołądka i dwunastnicy), metotreksatu (methotrexate), doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol – zwiększone ryzyko krwawień).
Tabletki (przyjmować 60 minut przed posiłkami): dorośli: w fazie zaostrzenia (ostry rzut) wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego – Crohna: początkowo 4 razy na dobę po 500-750 mg; po uzyskaniu poprawy dawka jest zmniejszana do 3 razy na dobę po 500 mg (leczenie podtrzymujące remisję, czyli okres wolny od objawów choroby). Łączny okres leczenia: 6-8 tygodni; dzieci powyżej 6. roku życia: zazwyczaj 4 razy na dobę w równych dawkach po 30-50 mg na kg masy ciała. Czopki: dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego – Crohna: 2 razy na dobę po 500 mg przez 3-6 tygodni, po uzyskaniu poprawy – 1-2 razy na dobę po 250 mg.
Cena od 20 do 30 zł.
Mesalazyna. Tabletki po: 250 mg.
Wskazane badania morfologii krwi i moczu 14 dni po rozpoczęciu leczenia, a następnie 2-3-krotnie co 4 tygodnie (przy prawidłowych wynikach kolejne badania kontrolne należy wykonywać co 3 miesiące lub po ewentualnym pojawieniu się działań niepożądanych). Zaleca się okresową kontrolę czynności nerek (oznaczanie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi oraz badanie ogólne moczu). Leku nie należy odstawiać nagle – po ustąpieniu ostrych objawów dawka powinna być stopniowo obniżana do podtrzymującej; leczenie podtrzymujące powinno trwać przez wiele miesięcy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Asamax a alkohol

Asamax u osób starszych(65 lat i więcej)
Asamax dla dzieci(do 18 lat)
Asamax w ciąży
Asamax a karmienie piersią
Asamax a prowadzenie pojazdów
Asamax refundacja

Asamax cena i opakowania

Asamax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Asamax tabletki dojelitowe uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)6 komentarzy Asamax tabletki dojelitowe

 1. janek

  Biorę Asamax 500 od dwóch miesięcy, rano i wieczorem zawsze po posiłku, zgodnie ze wskazaniami lekarza. Rewelacja. Przestało mnie czyścić po kilkanaście razy dziennie. Ale nie obyło się bez kolonoskopii. Wyszły uchyłki w jelicie grubym. Polecam kolonoskopię w uśpieniu. Nigdy „na żywca”.

  Odpowiedz
 2. BPP

  „Lek Asamax tabletki wykazuje interakcje z alkoholem.” jakie konkretnie interakcje?

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na wrzodziejace zapalenie jelita. Asamax brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 745 dni w dawce: 250 mg(miligram). Od 2 lat leczę sie Asamaxem i stosuje ten lek ciagle i jestem zachwycona efektami, polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Asamax w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • asamax 500

   asamax 500 biore od roku jestem zadowolona przewaznie wszyscy maja biegunke ja mam zatwardzenie po operacji jem ziarka slonecznika i to pomaga pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Lena

    Witam, czy tylko po operacji miałaś zatwardzenia? Czy chorujesz również na WZJG? Ja stosuję Asmax 500 dopiero tydzień ale mam wrażenie jakby miał mi brzuch pęknąć chodź jem mało i często posiłki

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania