Ascalcin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Cholinex
Rutinoscorbin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ascalcin bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Podstawowym składnikiem leku jest kwas acetylosalicylowy wywierający działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Laktoglukonian wapnia jest źródłem łatwo przyswajalnego jonu wapnia, pierwiastka biorącego udział w procesach krzepnięcia krwi oraz budującego kości. Nie udowodniono, aby wapń wykazywał właściwości uszczelniające naczynia krwionośne, działanie przeciwwysiękowe lub przeciwalergiczne. Wodorowęglan sodu neutralizuje nadmiar kwasu solnego w treści żołądkowej, przynosząc krótkotrwałą ulgę w przypadku nadkwaśności. Rozpuszczalna postać leku ułatwia wchłanianie i zmniejsza jego działanie drażniące błonę śluzową żołądka.

Choroba przeziębieniowa, gorączka, dolegliwości bólowe związane z grypą i przeziębieniem, bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle głowy, mięśni, kręgosłupa, zębów), choroby reumatoidalne.
Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, uczulenie na kwas acetylosalicylowy i jego pochodne, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi. Ostrożnie należy stosować u osób z polipem nosa, chorych na astmę i cukrzycę. Ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a (zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego oraz ostrego stłuszczenia wątroby) nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w przebiegu ospy wietrznej i grypy, a w przypadku innych chorób gorączkowych wskazania do podania kwasu acetylosalicylowego oraz dawkowanie muszą być ustalone przez lekarza. Równoczesne picie alkoholu zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia poważnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego łącznie z krwawieniem z błony śluzowej żołądka i jelit.
Ze względu na zawartość wodorowęglanu sodu oraz soli wapnia lek nie powinien być stosowany przez chorych na kamicę nerkową, leczonych dużymi dawkami witaminy A lub D i ze zwiększonym stężeniem wapnia w surowicy krwi. Sole wapnia zmniejszają wchłanianie antybiotyków z grupy tetracyklin, powodując osłabienie skuteczności terapii oraz mogą wywoływać zaburzenia czynności serca u osób przyjmujących glikozydy nasercowe. W przypadku równoczesnego stosowania antybiotyków między kolejno przyjmowanymi lekami należy zachować co najmniej 1,5-godzinną przerwę.
Tabletkę lub saszetkę rozpuścić w pół szklanki wody. W grypie lub przeziębieniu, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo: 3 razy na dobę po 1-2 tabletki (saszetki), maksymalnie 6 tabletek (saszetek) na dobę. W chorobach reumatycznych: dorośli: zazwyczaj 3 razy na dobę po 1-2 tabletki (maksymalnie 12 tabletek lub 8 saszetek na dobę w dawkach podzielonych). Dzieci powyżej 12. roku życia: pół dawki dorosłych.
Cena do 5 zł.
6 lub 12 tabletek musujących, 1 tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 775 mg laktoglukonianu wapnia, 875 mg wodorowęglanu sodu.
Działania niepożądane
Może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności, wymiotów, pieczenia w żołądku, zaostrzenia (nawrotu) choroby wrzodowej, smolistych stolców. Ponadto powoduje zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia równowagi, nadmierne pocenie się, zmiany na skórze (pokrzywka i zaczerwienienie skóry), zaburzenia krzepliwości krwi, krwawienia z nosa, zwiększone krwawienia miesiączkowe.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ascalcin a alkohol

Ascalcin u osób starszych(65 lat i więcej)
Ascalcin dla dzieci(do 18 lat)
Ascalcin w ciąży
Ascalcin a karmienie piersią
Ascalcin a prowadzenie pojazdów
Ascalcin refundacja

Ascalcin cena i opakowania

Ascalcin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania