Aspafar

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aspafar bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Aspafar to preparat stosowany w stanach niedoboru magnezu i potasu. Magnez jest składnikiem lub uczestniczy w działaniu enzymów regulujących przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, oraz w procesach wytwarzania i magazynowania energii. Potas wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego oraz aktywność mięśnia sercowego.

Niedobory magnezu i potasu, stany przemęczenia, w rekonwalescencji po chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych, w zaburzeniach snu i koncentracji.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, ciężka niewydolność nerek, zakażenia dróg moczowych, hiperkaliemia, hipermagnezemia, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego.
Stosowanie z antybiotykami z grupy tetracyklin, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (pochodnymi hydroksykumaryny), preparatami zawierającymi fosforany lub związki wapnia i żelaza prowadzi do wzajemnego zmniejszania wchłaniania z przewodu pokarmowego. Sól kuchenna (chlorek sodu) stosowana w dużych ilościach zwiększa wydalanie potasu.
Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 do 3 tabletek dwa razy na dobę; nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
50 tabletek – 6 zł.
1 tabletka zawiera: 0,25 g asparaginianu potasowego (0,054 g jonów potasu), 0,25 g asparaginianu magnezowego (0,017 g jonów magnezu)
Podczas długotrwałego stosowania należy kontrolować stężenie magnezu i potasu we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aspafar a alkohol

Aspafar u osób starszych(65 lat i więcej)
Aspafar dla dzieci(do 18 lat)
Aspafar w ciąży
Aspafar a karmienie piersią
Aspafar a prowadzenie pojazdów
Aspafar refundacja

Aspafar cena i opakowania

Aspafar Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania