Aspimag

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aspimag bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek stanowi połączenie kwasu acetylosalicylowego i tlenku magnezu, który przeciwdziała drażniącemu wpływowi kwasu acetylo­salicylowego na błonę śluzową żołądka.

Preparat stosowany jest w chorobie niedokrwiennej serca, w zapobieganiu zakrzepowym powikłaniom zawału serca, w zapobieganiu zatorom naczyniowym i udarowi mózgu.
Nadwrażliwość na salicylany, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek. Nie stosować preparatu w I i II trymestrze dąży, w astmie oskrzelowej, w cukrzycy (u pacjentów leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi).
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (może wystąpić niebezpieczeństwo groźnego krwawienia), przeciwcukrzy­cowych, sulfonamidów, leków przeciwgruźliczych, penicylin, zwiększa stężenie barbituranów we krwi. Działa synergicznie z innymi lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, może także zmniejszać działanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Doustnie. Dorośli: 1/2 tabletki raz dziennie z porannym posiłkiem lub 1 tabletkę co 2 dzień, dla zmniejszenia ryzyka powtórnego zawału rozpoczyna się podawanie leku po 6-24 godzinach od wystąpienia zawału.
Aspimag, tabletki, 50 szt, fiolka cena ok 6zł.
50 tabletek lub 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg kwasu acetylosalicylowego i 21 mg tlenku magnezu.
Działania niepożądane
Działanie wrzodotwórcze, krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, drgawki, u osób uczulonych astma aspirynozależna.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aspimag a alkohol

Aspimag u osób starszych(65 lat i więcej)
Aspimag dla dzieci(do 18 lat)
Aspimag w ciąży
Aspimag a karmienie piersią
Aspimag a prowadzenie pojazdów
Aspimag refundacja

Aspimag cena i opakowania

Aspimag Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania