Aspirin Activ

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, a także (dzięki obecności kofeiny) wykazuje dzia­łanie pobudzające na ośrodki: oddechowy, naczyniowo-ruchowy i nerwu błędnego, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi objawy zmęczenia towarzyszące chorobom przeziębieniowym.

Preparat stosowany jest w przeziębieniach i w bólach różnego pocho­dzenia (bóle głowy, zębów, uszu, bóle mięśniowe i reumatyczne). Czytaj również: ANTYGRYPIN.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, uszkodzenie nerek, wątroby, choroba wrzodowa, zaburzenia krzepnięcia krwi, dzieci poniżej 12 lat, ciąża.
Preparat nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Stosowane z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (np. niektóre leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe), zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina wzmaga działanie leków prze­ciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych. Środki antykoncepcyjne zwalniają metabolizm kofeiny, a barbiturany przyspieszają.
Doraźnie: jednorazowo 1-2 tabletki; w razie potrzeby dawkę można powtórzyć co 6-8 godzin. Maksymalnie 6 tabletek na dobę. Tabletki rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub przyjmować w całości. Nie przyjmować na czczo. Preparatu nie należy stosować długotrwale.
Cena od 5 do 10 zł.
500 mg kwasu acetylosalicylowego + 50 mg kofeiny.
Działania niepożądane
Reakcje uczuleniowe, objawy dyspeptyczne, zmiany w obrazie krwi, uszkodzenie wątroby i nerek.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aspirin a alkohol

Aspirin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aspirin dla dzieci(do 18 lat)
Aspirin w ciąży
Aspirin a karmienie piersią
Aspirin a prowadzenie pojazdów
Aspirin a doping
Aspirin refundacja

Aspirin cena i opakowania

Aspirin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aspirin Activ uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Aspirin Activ

 1. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. Aspirin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Do picia obrzydlistwo, ja pije z zatkanym nosem ale widocznie co jest obrzydliwe to działa, bo mi pomaga. Cena jak cena mogła by być niższa. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Aspirin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. Aspirin brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Czasem mam lekki ból brzucha po Aspirynie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Aspirin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 25 letnim mężczyzną chorującym na kac. Aspirin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 3 tabletek. Na kaca w sam raz:). Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Aspirin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na przeziębienie. Aspirin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w roku. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 5 tabletek. Od dawien dawna, mógłby być trochę tańszy. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Aspirin w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania