Aspirin C

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Stoperan kapsułki
Febrisan
Fervex
Polopiryna C tabletki musujące
Upsarin C
Otrivin 005 % aerozol
Orofar max
Strepsils Intensive (Dolointensive)
Supremin
Rutinoscorbin
Ascalcin Plus
Cerutin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aspirin C bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat stanowi połączenie działania kwasu acetylosalicylowego, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączko­wo, a także hamuje agregację płytek krwi z witaminą C.

Preparat stosuje się w stanach gorączkowych, przeziębieniach, w bólach zębów, głowy, mięśni oraz w bólach reumatycznych. Kwas askorbinowy uzupełnia niedobory witaminy w organizmie.
Nadwrażliwość na salicylany, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek. Nie stosować preparatu w I i II trymestrze ciąży i u dzieci poniżej 12 r.ż., w astmie oskrzelowej, w cukrzycy (u pacjentów leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi).
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (może wystąpić niebezpieczeństwo groźnego krwawienia), przeciwcukrzy­cowych, sulfonamidów, leków przeciwgruźliczych, penicylin, zwiększa stężenie barbituranów we krwi. Działa synergicznie z innymi lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi i przeciwgorączkowymi, może także zmniejszać działanie niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Zazwyczaj: dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
dzieci w wieku powyżej 9 lat:  jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 20 szt, cena 36zł.
10 tabletek lub 20 tabletek musujących, 1 tabletka zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwasu askorbowego (witaminy C).
Uwaga! W czasie kuracji należy kontrolować stężenie hemoglobiny i żelaza we krwi. Lek powoduje czarne zabarwienie stolca.
Działania niepożądane
Działanie wrzodotwórcze, krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, wymioty, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, drgawki, u osób uczulonych astma aspirynozależna, u dzieci zespół Reye’a (zmiany ośrodkowego układu nerwowego oraz stłuszczenie wątroby).

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aspirin a alkohol

Aspirin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aspirin dla dzieci(do 18 lat)
Aspirin w ciąży
Aspirin a karmienie piersią
Aspirin a prowadzenie pojazdów
Aspirin refundacja

Aspirin cena i opakowania

Aspirin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania