Aspirin Complex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Tantum verde aerozol
Febrisan
Gripex tabletki
Bronchicum N syrop
Strepsils Intensive (Dolointensive)
Strepsils z naturalnym miodem i cytryną
Acatar Acti Tabs

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aspirin Complex bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Aspirin Complex to dwuskładnikowy lek(zawiera kw. acetylosalicylowy i pseudoefedrynę) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz zmniejszającym przekrwienie błony śluzowej nosa. Kwas acetylosalicylowy należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Blokuje enzym cyklooksygenazę, występującą w 2 formach: COX-1(konstytutywną, stale występującą) i COX-2 (indukowaną, uczestniczącą w procesach prozapalnych), odpowiadających za produkcję prostaglandyn. Zmniejszenie ilości prostaglandyn COX2 ogranicza występowanie stanu zapalnego i odczuwanie bólu, a w podwzgórzu hamuje powstawanie gorączki.
Pseudoefedryna jest substancją pobudzającą receptory alfa-adrenergiczne. Pobudzenie tych receptorów powoduje skurcz mięśniówki gładkiej naczyń krwionośnych, także nosa. W trakcie kataru obrzęk błony śluzowej jest zmniejszany poprzez obkurczenie drobnych naczyń krwionośnych nosa i zmniejszenie przepływu krwi w tym rejonie.

Aspirin Complex to lek stosowany w leczeniu objawowym kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.
Stosowanie leku jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy, salicylany, pseudoefedrynę lub którykolwiek składnik leku. Aspirin Complex nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, skazą krwotoczną, ciężką i niestabilną niewydolnością serca, niewydolnością wątroby lub nerek, ciężką chorobą wieńcową lub ciężkim nadciśnieniem tętniczym. Przeciwwskazaniem jest także okres ciąży lub karmienia piersią, przyjmowanie metotreksatu w dawce równej lub większej niż 15mg na tydzień, a także równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO (np. Moklar, Deprenil). Preparatu nie należy stosować u osób do 16r.ż. ze względu na ryzyko choroby Reye’a. Pacjenci z nietolerancją fruktozy, zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni stosować preparatu.
Składniki Aspirin Complex mogą nasilać działanie: leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryna); leków przeciwpłytkowych (np. Ticlo, Aclotin); niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. Ibuprofen, Naproxen), a także ich działania niepożądane;  leków przeciwcukrzycowych; metotreksatu; kwasu walproinowego; albuterolu w tabletkach; leków przeciwdepresyjnych; leków sympatykomimetycznych. Kwas acetylosalicylowy zwiększa ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego podczas jednoczesnego stosowania z kortykosteroidami i alkoholem oraz zwiększa stężenie digoksyny. Składniki Aspirin Complex mogą osłabiać działanie: antagonistów aldosteronu (np. spironolakton) i diuretyków pętlowych (np. Furosemid), leków hipotensyjnych, leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego(np. allopurynol).
U dorosłych stosuje się 1-2 saszetki w dawce pojedynczej. Zawiesinę przygotowuje się poprzez wsypanie zawartości saszetki do szklanki wody, dokładne wymieszanie.Zawartość należy wypić w całości natychmiast po przyrządzeniu. W razie potrzeby dawkę można powtórzać w odstępach 4-8 godzin.Całkowita dawka dobowa – do 6 saszetek.
brak danych
kwas acetylosalicylowy 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg

Leku Aspirin Complex nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa mogą przy długotrwałym stosowaniu mogą prowadzić do wtórnego polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Aspirin a alkohol

Aspirin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aspirin dla dzieci(do 18 lat)
Aspirin w ciąży
Aspirin a karmienie piersią
Aspirin a prowadzenie pojazdów
Aspirin a doping
Aspirin refundacja

Aspirin cena i opakowania

Aspirin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aspirin Complex uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (2 opinie pacjentów)



2 komentarze Aspirin Complex

  1. Anonim

    Jestem 47 letnią kobietą chorującą na ból. Aspirin C brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 2 tabletek. Bardzo dobra przy przeziębieniach. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Aspirin C w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Anonim

    Jestem 36 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. Aspirin C brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: kilka tabletek. Stosuję profilaktycznie jak aura nie sprzyja i czuję, że mnie coś bierze. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Aspirin C w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania