Astemizol

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to długo działający lek przeciwhistaminowy o wolno ujawniającym się początku działania.

Stosuje się go w leczeniu objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, alergicznego zapalenia spojówek i pokrzywki, spowodowanych przez histaminę.
Nadwrażliwość na lek. Nie należy go stosować łącznie z ketokonazolem, itrakonazolem, erytromycyną lub innymi lekami przeciwhistaminowymi. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie chorobę nerek, wątroby, płuc, np. astmę, lub masz skłonność do zasłabnięć.
Większe jest ryzyko działań niepożądanych przy łączeniu leku z probukolem, niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwarytmicznymi, neuroleptykami i lekami moczopędnymi.
Według wskazań lekarza, “na pusty żołądek”, czyli 1 h przed posiłkiem albo 2 h po nim. Nie wolno zwiększać zalecanej dawki, gdyż nie poprawia to ani nie skraca leczenia, a grozi poważnymi powikłaniami.
brak danych
20 tabletek lub 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg astemizolu.
W czasie leczenia należy unikać opalania.
Działania niepożądane
Działania niepożądane występują rzadko, niektóre z nich są jednak poważne. W większości krajów ze względu na wywoływane zaburzenia rytmu 20 tabletek lub 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg astemizolu. został wycofany z lecznictwa. Inne objawy niepożądane to: zawroty głowy, zwiększenie łaknienia i masy ciała, bóle brzucha, nadwrażliwość na światło słoneczne, świąd i wysypki skórne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Astemizol a alkohol

Astemizol u osób starszych(65 lat i więcej)
Astemizol dla dzieci(do 18 lat)
Astemizol w ciąży
Astemizol a karmienie piersią
Astemizol a prowadzenie pojazdów
Astemizol refundacja

Astemizol cena i opakowania

Astemizol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania