Asubtela

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Yasmin
Midiana

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Asubtela jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Asubtela to dwuskładnikowy hormonalny środek antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Zawiera następujące hormony sterydowe: etynyloestradiol (estrogen) oraz drospirenon (progestagen).Preparat hamuje dojrzewanie pęcherzyków Graafa i owulację, zmienia właściwości błony śluzowej macicy oraz śluzu szyjki macicy.

Antykoncepcja doustna.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, zakrzepica żylna, zakrzepica tętnicza, migrenowe bóle głowy, zapalenie trzustki, ciężka choroba wątroby, ciężka lub ostra niewydolność nerek, nowotwór wątroby, nowotwory narządów rodnych lub piersi , ciąża.
Leki takie jak:penicyliny, tetracykliny, karbamazepina, barbiturany, fenytoina, ryfampicyna, bosentan, rytonawir, newirapina, topiramat, felbamat, gryzeofulwina oraz Hypericum perforatum mogą zmniejszać skuteczność antykoncepcyjną. .
Tabletki stosuje się codziennie o stałej porze, 1 tabletkę na dobę przez 21 dni, a przez następnych 7 dni nie przyjmuje się preparatu i w czasie tej przerwy rozpoczyna się krwawienie z odstawienia.
21 tabletek powlekanych – 30 zł.
1 tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu.
Przed rozpoczęciem leczenia powinno być przeprowadzone badanie ginekologiczne, badanie sutków oraz pomiar ciśnienia krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Asubtela a alkohol

Asubtela u osób starszych(65 lat i więcej)
Asubtela dla dzieci(do 18 lat)
Asubtela w ciąży
Asubtela a karmienie piersią
Asubtela a prowadzenie pojazdów
Asubtela a grejpfrut
Asubtela a antykoncepcja
Asubtela refundacja

Asubtela cena i opakowania

Asubtela Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Asubtela uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Asubtela

 1. Marysia

  Cześć od miesiąca zaczęłam przyjmować asubtelle i musze przyznać że jeszcze w życiu nie miałam takiej cery nic mnie nie boli, nie mam plamień ani infekcji . same plusy zobaczymy jak z wagą ale ona u mnie zawsze się wahała więc zobaczymy. Jestem w trakcie przerwy i czekam na okres dzisiaj 3 dzień i nic …..

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Iwona

  Witam czy biorąc tabletki asubtela 21 jestem chroniona czyli że nie znajdę w ciążę w ciągu tych 7 dni tzn po zakończeniu 21 tab w ciągu tych 7 dni ma wystąpić okres ale nie wiadomo w który dzień czy to będzie 2 czy to czyli te dni gdzie nie wystąpi okres jest pewność że nie zajde w ciążę ?

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania