Atrederm

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Atrederm jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Tretinoina zwiększa odnowę komórek naskórka, powoduje złuszczenie martwych komórek, odblokowanie i opróżnienie zaskórników, zmniejsza wydzielanie łoju i zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Preparat jest stosowany w leczeniu trądziku młodzieńczego, posłonecznych uszkodzeń skóry, łuszczycy oraz chorób przebiegających z nadmiernym rogowaceniem skóry.

Lek stosowany jest w leczeniu trądziku i nadmiernym rogowaceniu naskórka.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, stany zapalne skóry, trądzik różowaty. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią. Nie wolno go stosować razem z preparatami powodującymi złuszczenie komórek naskórka oraz lekami zawierającymi witaminę A.
Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych preparatów. Preparatu nie należy łączyć ze środkami keratolitycznymi np. z kwasem salicylowym.
Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Cienką warstwę płynu nanosi się na skórę po uprzednim jej oczyszczeniu i osuszeniu.
Atrederm, 0,05%, płyn na skórę, 60 ml, cena ok 32zł.
60 ml 0,025% płynu, 1 ml zawiera 0,25 mg tretinoiny oraz 0,05 mg witaminy E; 60 ml 0,05% płynu, 1 ml zawiera 0,5 mg tretinoiny oraz 0,1 mg witaminy E; 20 ml 0,1% płynu, 1 ml zawiera 1 mg tretinoiny oraz 0,2 mg witaminy E.
Uwaga! Unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, nosa, ust. Preparat należy nakładać cienką warstwą na skórę po jej dokładnym umyciu (najlepiej wieczorem). Przy leczeniu trądziku pospolitego na początku stosowania leku występuje zjawisko przyspieszonego dojrzewania zaskórników. Jest to proces przejściowy i mija po 1-2 tygodniach. Pełny skutek działania leku występuje po 3-5 tygodniach. Podczas trwania terapii (6-12 tygodni) należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne lub nadfioletowe.
Działania niepożądane
W pierwszych 3 tygodniach stosowania może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry (szczególnie często u osób o jasnej karnacji). Podczas stosowania preparatu występuje zmniejszenie pigmentacji i zwiększona wrażliwość na uszkadzające działanie promieni słonecznych lub nadfioletowych.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Atrederm a alkohol

Atrederm u osób starszych(65 lat i więcej)
Atrederm dla dzieci(do 18 lat)
Atrederm w ciąży
Atrederm a karmienie piersią
Atrederm a prowadzenie pojazdów
Atrederm refundacja

Atrederm cena i opakowania

Atrederm Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania