Aurorix

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Szybkie (w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych zaczyna działać już w pierwszym tygodniu leczenia) i silne przeciwdepresyjne; średnio silne przeciwlękowe i poprawiające napęd („odhamowujące”); zmniejszające zaburzenia koncentracji – lek z grupy inhibitorów MAO III generacji. Monoaminooksydaza, czyli MAO jest enzymem niezbędnym do przemian neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego: noradrenaliny, dopaminy i serotoniny; zahamowanie jej działania prowadzi do zwiększenia poziomu tych substancji w mózgu, co wpływa na ustępowanie depresji.

Szczególna ostrożność u chorych z nadczynnością tarczycy, guzem chromochłonnym nadnerczy (feochromocytoma – możliwość znacznego nasilenia działań niepożądanych, zwłaszcza ze strony układu krążenia).
Nie stosować łącznie z selegiliną, petydyną (pethidine), trójcyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi, klomipraminą (clomipramine), inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI – m.in. fluoksetyna – fluoxetine), wenlafaksyną (venlafaxine), dekstrometorfanem (dextromethorphane). Cymetydyna (cimetidine) wydłuża znacznie działanie moklobemidu (konieczność zmniejszenia dawki moklobemidu o połowę u pacjentów leczonych jednocześnie tymi lekami). Moklobemid może osłabiać działanie nifedipiny i furosemidu. Przy jednoczesnym podawaniu moklobemidu z narkotycznymi lekami przeciwbólowymi z grupy opioidów (m.in. morphine) może być konieczne zmniejszenie dawek obu leków (unikać jednoczesnego podawania); przy jednoczesnym stosowaniu moklobemidu z paracetamolem mogą występować stany pobudzenia, niepokój i znaczny wzrost gorączki.
Przyjmować po posiłkach. Depresja: ściśle indywidualne; 2 razy na dobę po 150 mg; możliwe stopniowe zwiększenie dawki do 3 razy na dobę po 150 mg. Maksymalna dawka dobowa: 600mg (2 razy na dobę po 300 mg). Pełna ocena skuteczności leczenia moklobemidem może być dokonana po co najmniej 8-12 tygodniach nieprzerwanego stosowania leku. Fobia społeczna: (przez 8-12 tygodnie) zazwyczaj 2 razy na dobę po 300 mg; możliwość obniżenia dawkowania do skutecznej dawki podtrzymującej.
tabletki powlekane po: 150 mg, 300 mg; moklobemid
30 tabletek lub 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg moklobemidu.
UWAGI: podczas leczenia występuje nadwrażliwość na tyraminę, której bogatym naturalnym źródłem są sery żółte, czekolada, soja, wędzone ryby i wędzone mięso; w związku z tym należy ograniczyć spożywanie tych pokarmów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Aurorix a alkohol

Aurorix u osób starszych(65 lat i więcej)
Aurorix dla dzieci(do 18 lat)
Aurorix w ciąży
Aurorix a karmienie piersią
Aurorix a prowadzenie pojazdów
Aurorix refundacja

Aurorix cena i opakowania

Aurorix Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aurorix uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Aurorix

 1. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na zaburzenia depresyjne. Aurorix brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 547 dni w dawce: 1 tabletek. Lepszy nastrój już po tygodniu brania, lepiej się śpi i zero skutków ubocznych, trzeba uważać na interakcje z pożywieniem i innymi lekami. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Aurorix w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na depresja. Aurorix brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 57 dni w dawce: 150 mg(miligram). Lepiej się czuję pomimo że moje zycie nie jest jeszce kolorowe, to przestałam płakać, ale mam pustkę w głowie. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Aurorix w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na depresja. Aurorix brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 2 tabletek. Taki sobie, mam zawroty i bóle głowy. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Aurorix w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania