Avedol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Avedol zawiera jako substancje czynną karwedilol, lek blokujący receptory alfa- i beta-adrenergiczne. Lek uniemożliwia pobudzenie receptorów, dzięki czemu hamuje działanie adrenaliny i noradrenaliny na tkanki docelowe posiadające dane receptory.W wyniku zablokowania receptorów karwedilol rozszerza naczynia krwionośne.

Nadwrażliwość na składniki preparatu, niestabilna niewydolność serca, POCHP, zaburzenia czynności wątrobyastma oskrzelowa, ciężka bradykardia, wstrząs kardiogenny,ciężkie niedociśnienie tętnicze, kwasica metaboliczna, nieleczony guz chromochłonny nadnerczy.
Lek stosować ostrożnie w przypadku równoległego stosowania preparatu z lekami przeciwarytmicznymi klasy I, amiodaronem, antagonistami wapnia. Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie dożylne tych leków. 
Dawkę i częstotliwość stosowania należy ustalić z lekarzem. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku – tylko pacjentom z niewydolnością serca zaleca się przyjmowanie tabletek z posiłkiem. 
Avedol, tabl. powl. 6,25 mg 30 tabl.  – lek refundowany, Avedol, tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl.  – lek refundowany, Avedol, tabl. powl. 25 mg 30 tabl.  – lek refundowany.
1 tabletka powlekana zawiera 6,25mg, 12,5mg lub 25mg karwedilolu.
Nie należy nagle przerywać stosowania leku, zwłaszcza w przypadku pacjentów z chorobą niedokrwienną serca. Preparat należy odstawiać stopniowo, w ciągu dwóch tygodni.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Avedol a alkohol

Avedol u osób starszych(65 lat i więcej)
Avedol dla dzieci(do 18 lat)
Avedol w ciąży
Avedol a karmienie piersią
Avedol a prowadzenie pojazdów
Avedol a grejpfrut
Avedol refundacja

Avedol cena i opakowania

Avedol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Avedol uzyskał ocenę 3.1 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.1/5 (3 opinie pacjentów)6 komentarzy Avedol

  • dawid

   Jeśli dawka leku jest taka sama różnią się jedynie producentem. Substancja aktywna zawarta w obu lekach (karwedilol) jest identyczna. Jeśli chodzi o cenę, różnice są również niewielkie.
   W aptece, na życzenie pacjenta, leki mogą być między sobą zamienione.

   Odpowiedz
   • Ana50

    Dziekuje.Biore polpril 2,5 dwa razy dziennie.wtej chwili braklo mi czy moge brac diuresin bo mam duzo

    Odpowiedz
    • dawid

     Polpril i Diuresin to dwa inne leki. Stosuje się ję często razem w zwalczaniu nadciśnienia tętniczego – takie połączenie jest bardzo skuteczne, gdyż oba leki rozszerzają naczynia krwionośne (co obniża ciśnienie), ale mają inne mechanizmy działania.
     Jeśli jeden z leków się skończył trzeba wybrać się do lekarza, ponieważ nawet podwójna dawka Diuresinu nie będzie tak skuteczna jak dwa leki stosowane razem!

     Odpowiedz
 1. ponaozbodo

  do d*** ze po tych tabletkach juz tak dwa miechy mi sie w glowie kreci jak bym byl na karuzeli i czesto chce mi sie pawia puscic

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania