Aviomarin tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

No-Spa tabletki
Ibuprom
Woda utleniona
Stoperan kapsułki

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aviomarin tabletki bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty. Działanie to jest nasilone przez właściwości cholinolityczne (zmniejszenie napięcia mięśni gładkich i perystaltyki przewodu pokarmowego, zahamowanie czynności wydzielniczej ślinianek i żołądka).

Zapobieganie chorobie lokomocyjnej oraz profilaktyka i leczenie nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wymiotów wywołanych chemioterapią nowotworów).
Nadwrażliwość na leki przeciwhistaminowe lub jakikolwiek składnik leku. Nie stosować u pacjentów z ostrymi napadami astmy, jaskrą z wąskim kątem przesączania, guzem chromochłonnym nadnerczy. Nie w przypadku porfirii, padaczki oraz przerostu prostaty i zalegania moczu w pęcherzu. Preparat jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 6 roku życia ze względu na moc pojedynczej dawki. Nie stosować w czasie laktacji oraz w III trymestrze ciąży, w I i II trymestrze wyłącznie w razie zdecydowanej konieczności. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku zaburzeń czynności wątroby, nadczynności tarczycy, chorób układu sercowo-naczyniowego (bradykardii, nadciśnienia, wrodzonego zespołu wydłużonego odcinka QT, choroby wieńcowej), hipokaliemii, hipomagnezemii, zwężenia odźwiernika, przewlekłych trudności w oddychaniu, astmy, równoległego stosowania leków wydłużających odcinek QT lub zmniejszających stężenie potasu i magnezu we krwi.
Dimenhydrynat nasila działanie cholinolityczne atropiny, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, amin katecholowych, wzmaga działanie leków wpływających hamująco na OUN (nasennych, uspokajających) oraz alkoholu. Może potęgować działanie leków hipotensyjnych. Przyjmowany jednocześnie z solami bizmutu oraz lekami przeciwbólowymi, psychotropowymi i skopolaminą może powodować przemijające upośledzenie widzenia. W przypadku równoległego stosowania z lekami o działaniu ototoksycznym (np. antybiotyków aminoglikozydowych)  istnieje ryzyko maskowania objawów uszkodzenia słuchu. Dimenhydrynat osłabia działanie kortykosteroidów, doustnych leków przeciwzakrzepowych. Inhibitory monoaminooksydazy –MAO- (leki przeciwdepresyjne) zwiększają jego działanie uspokajające i przeciwhistaminowe. Zaleca się szczególną ostrożność podczas stosowania dimenhydrynatu z lekami powodującymi wydłużenie odcinka QT w EKG (np. leki przeciwarytmiczne, erytromycyna, leki przeciwmalaryczne, leki przeciwhistaminowe, neuroleptyki) oraz z lekami powodującymi hipokaliemię (np. leki moczopędne). Preparat może powodować fałszywie ujemne wyniki testów alergicznych, dlatego należy zaprzestać jego stosowania przynajmniej 3 dni przed ich wykonaniem.
Doustnie, niezależnie od posiłków. Zaleca się przyjęcie leku przynajmniej 30 min przed wystąpieniem czynnika prowokującego wymioty (podróż, zażycie źle tolerowanego leku i inne).
Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: 50–100 mg (1-2 tabletki), w razie potrzeby powtarzać co 4–6 godzin. Dawka maksymalna 400 mg/dobę. Dzieci od 6 do 14 roku życia: 50mg, w razie konieczności powtarzać co 6–8 godzin. Dawka maksymalna 5mg/kg masy ciała, nie powinna przekroczyć 150 mg/dobę.
Brak danych
3 tabletek lub 5 tabletek, 1 tabletka zawiera 50 mg dimenhydrinatu.
Lek obniża sprawność psychofizyczną, dlatego w trakcie leczenia przeciwwskazane jest prowadzenie pojazdów i obsługa urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Senność, zmęczenie, wydłużenie czasu reakcji, osłabienie, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej, skórne odczyny uczuleniowe (zaczerwienienie skóry, pokrzywka lub wysypka).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Aviomarin a alkohol

Aviomarin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aviomarin dla dzieci(do 18 lat)
Aviomarin w ciąży
Aviomarin a karmienie piersią
Aviomarin a prowadzenie pojazdów
Aviomarin refundacja

Aviomarin cena i opakowania

Aviomarin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania