Axura

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Ebixa
Biomentin
Cognomem

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Axura jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Poprawia przekazywanie impulsów nerwowych i pamięć – lek z grupy antagonistów receptorów NMDA (receptory NMDA występują w mózgu i biorą udział w przekazywaniu sygnałów nerwowych istotnych dla procesu uczenia się oraz dla procesów zapamiętywania; utrata pamięci w chorobie Alzheimera spowodowana jest m.in. zaburzeniami działania tych receptorów).

Leczenie pacjentów z chorobą Alzheimera o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu.
Ciężkie uszkodzenie nerek. Nie stosować jednocześnie z amantadyną (amantadine – niebezpieczeństwo wystąpienia psychozy), dekstrometorfanem (dextromethorphan). Szczególna ostrożność u pacjentów, u których występowały w przeszłości napady padaczkowe, u pacjentów, którzy w ostatnim czasie przebyli zawał mięśnia sercowego lub cierpią na zastoinową niewydolność krążenia lub z niedostatecznie kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym.
Może nasilać działanie, także działania niepożądane, lewodopy (levodopa), agonistów receptorów dopaminergicznych (bromocriptine), leków antycholinergicznych, cymetydyny (cimetidine), ranitydyny (ranitidine), prokainamidu (procainamide) chinidyny (quinidine) oraz nikotyny (nicotine), a osłabiać działanie hydrochlorotiazydu (hydrochlorothiazide) i barbituranów (phenobarbital znanyjako „luminal”). Opisywano zmienne interakcje z baklofenem (baclofen), lekami przeciwdrgawkowymi, neuroleptykami (leki stosowane w leczeniu psychoz), doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.
Przyjmować niezależnie od posiłków; w 1. tygodniu leczenia: raz na dobę 5 mg; w 2. tygodniu: 2 razy na dobę po 5 mg; w 3. tygodniu: 10 mg rano oraz 5 mg wieczorem; od 4. tygodnia: 2 razy na dobę po 10 mg (zarazem jest to dawka maksymalna leku).
Cena powyżej 200 zł.
28 tabletek, 50 tabletka, 56 tabl., 100 tabl. lub 112 tabl., 1 tabl. zawiera 10 mg memantyny; 50 g lub 100 g kropli, 1 ml (20 kropli) zawiera 10 mg memantyny.
Działania niepożądane
UWAGI: szybkość wydalania memantyny z moczem może się kilkakrotnie (6-7-krotnie) zmniejszyć wtedy, gdy odczyn (pH) moczu staje się zasadowy (alkaliczny); może do tego dojść, gdy pacjent dokonał ostatnio lub planuje dokonanie zasadniczych zmian w sposobie odżywiania (np. przejście z diety normalnej na ścisłą dietę wegetariańską) lub u pacjenta rozpoznano nerkową kwasicę kanalikową (przejawiającą się nadmiernym stężeniem kwaśnych substancji we krwi, co jest spowodowane zaburzeniem czynności nerek) lub wystąpiło ciężkie zakażenie układu moczowego. W powyższych przypadkach może wystąpić konieczność zmodyfikowania przez lekarza dawkowania leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Axura a alkohol

Axura u osób starszych(65 lat i więcej)
Axura dla dzieci(do 18 lat)
Axura w ciąży
Axura a karmienie piersią
Axura a prowadzenie pojazdów
Axura refundacja

Axura cena i opakowania

Axura Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Axura uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Axura

 1. Anonim

  Jestem 56 letnią kobietą chorującą na alzheimer. Axura brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 146 dni w dawce: 2 tabletek. Moja mama dostała go po pobycie w szpitalu geriatrycznym i zdiagnozowaniu otępienia. lekarstwo jest drogie trudno powiedzieć czy bardzo efektywne, na pewno widzę poprawę w stanie mamy gdy mam pewność że go używa niestety bardzo często wypluwa lekarstwa i bardzo sprytnie je chowa. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Axura w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania