Azelastin-COMOD

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną preparatu jest azelastyna. Należy ona do leków przeciwalergicznych II generacji. Oznacza to, że działa dłużej, nie wywołuje negatywnych efektów na układ nerwowy (senność, problemy z koncentracją) czy zdolność widzenia i wydzielania śliny.
Leki przeciwhistaminowe blokują działanie histaminy, czyli głównego „sprawcy” reakcji alergicznych. Blokowanie to następuje poprzez uniemożliwienie połączenia histaminy z receptorem H1, które wywołuje charakterystyczne dla alergii objawy (świąd, obrzęk, zaczerwienienie).
Preparat podawany do oka będzie zmniejszał zaczerwienienie, świąd i łzawienie. Dodatkowo azelastyna ma właściwości przeciwzapalne i stabilizuje komórki tuczne wydzielające histaminę. Dzięki temu lek nie tylko blokuje reakcję alergiczną (zablokowanie receptorów H1) ale także zapobiega jej wystąpieniu (blokowanie uwalniania histaminy z komórek tucznych).
Zaletą preparatu jest również budowa buteleczki z kroplami. System COMOD pozwala na dokładne dozowanie preparatu bez konieczności dodatku środków konserwujących. Zapobiega on dostaniu się powietrza i zarazków do wnętrza butelki, a także każda kropla wychodząca jest w zupełności sterylna dzięki zawartości srebra na ściankach buteleczki. W konsekwencji krople można stosować przez 3 miesiące od daty otwarcia i mamy pewność, że rogówka nie zostanie podrażniona, czy nawet uszkodzona środkami konserwującymi.

Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego zapalenia spojówek.
Nadwrażliwość lub uczulenie na azelastynę lub substancje pomocnicze zawarte w leku, jaskra z wąskim kątem przesączania.
brak danych
Zaleca się podawanie 1 kropli do każdego oka co 12 godzin. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 1 kropli co 6 godzin.
Azelastin Comod 0,5mg/ml 10ml – cena od 16,19 zł
1 kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny.
Podczas leczenia nie należy używać soczewek kontaktowych. Nie stosować w leczeniu zakażeń oczu.
Działania niepożądane
Azelastyna jest bardzo dobrze tolerowana, sporadycznie mogą wystąpić miejscowe podrażnienia, rzadko reakcje alergiczne i gorzki posmak w ustach.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Azelastin-COMOD a alkohol

Azelastin-COMOD u osób starszych(65 lat i więcej)
Azelastin-COMOD dla dzieci(do 18 lat)
Azelastin-COMOD w ciąży
Azelastin-COMOD a karmienie piersią
Azelastin-COMOD a prowadzenie pojazdów
Azelastin-COMOD refundacja

Azelastin-COMOD cena i opakowania

Azelastin-COMOD Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania