Bajkalina 85% Pharmovit

Działanie suplementu i ulotka

Suplement diety zawierający bajkalinę i piperynę w postaci ekstraktów standaryzowanych oraz inulinę Orafti®GR.

Bajkalina jest jednym z najważniejszych flawonoidów występujących w korzeniu tarczycy bajkalskiej. Poza nią roślina ta zawiera jeszcze około 40 substancji aktywnych, w tym: bajkaleinę, wogoninę oraz wogonozyd, wykazujących właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz przeciwnowotworowe. Bajkalina jest silnym antyoksydantem, neutralizuje wolne rodniki, wykazuje działanie przeciwzapalne, a więc wspiera działanie układu immunologicznego. Pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, wspomaga leczenie chorób nowotworowych, chorób neurodegeneracyjnych czy autoimmunologicznych.

Piperyna to alkaloid występujący m.in. w pieprzu i jest odpowiedzialna za jego piekący smak. Piperyna posiada właściwości przeciwutleniające, hepaprotekcyjne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, neuroprotekcyjne, w wyższych dawkach może zmniejszać stężenie glukozy we krwi. Jednym z ważnych jej właściwości jest znaczne zwiększanie biodostępności polifenoli, leków m.in. propranololu, teofiliny, fenytoiny oraz zwiększa poziom wchłaniania wielu witamin i składników mineralnych.

Inulina to polisacharyd złożony z cząsteczek glukozy i fruktozy. Inulina ma właściwości prebiotyczne. Wspiera populację pożytecznych kultur bakterii, dzięki jej odporności na działanie enzymów trawiennych trafia w niestrawionej formie do jelita grubego, gdzie ulega fermentacji i stanowi pożywkę dla bakterii jelitowych. Prowadzi to do lepszego funkcjonowania jelit i całego układu immunologicznego oraz wpływa na biodostępność niektórych minerałów, jak: magnezu, wapnia, cynku czy żelaza, a w konsekwencji lepszą mineralizację kości w okresie dojrzewania i menopauzy.

Uzupełnienie diety w składniki suplementu.
Uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.
Piperyna posiada właściwości wzmacniające biodostępność niektórych leków, co może prowadzić do ich zbyt wysokich stężeń we krwi – zwłaszcza w przypadku stosowania wielu leków równocześnie. Należy zachować ostrożność w przypadku chorób układu pokarmowego i moczowego, ponieważ piperyna może działać podrażniająco.

Nie należy przyjmować suplementu w okresie ciąży i karmienia piersią oraz poniżej 18 r.ż.

1 kapsułka/dzień. Popić wodą.
Opakowanie 60 kapsułek od 36,49 do 55,00 zł.
Ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej standaryzowany na 85% bajkaliny; inulina Orafti®GR; otoczka kapsułki Vcaps®: hydroksypropylometyloceluloza; BioPerine® – ekstrakt z owoców pieprzu czarnego standaryzowany na 95% piperyny.
Działania niepożądane
Nie należy przekraczać zalecanych dawek suplementu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bajkalina a alkohol

Bajkalina u osób starszych(65 lat i więcej)
Bajkalina dla dzieci(do 18 lat)
Bajkalina w ciąży
Bajkalina a karmienie piersią
Bajkalina a prowadzenie pojazdów
Bajkalina refundacja

Bajkalina cena i opakowania

Bajkalina Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania