Balneum hermal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat natłuszcza skórę, zmniejsza jej suchość i świąd. Jest przeznaczony do łagodzenia uogólnionego świądu u osób w wieku podeszłym, u których dochodzi do zmian zanikowych skóry i jej gruczołów. 

Wspomagająco w leczeniu chorób skóry przebiegających z suchością i świądem m.in.: atopowe zapalenie skóry, rybia łuska, łuszczyca, świąd starczy, wyprysk.
Okres wysiewu łuszczycy krostkowej.
brak danych
Ustala się indywidualnie w zależności od rodzaju i nasilenia dolegliwości. Zazwyczaj co 2 do 3 dni do kąpieli o temperaturze 36 st. dorośli: 30 ml na wannę (15-20 minut); dzieci: 5 ml na wanienkę (kilka minut). Preparat można stosować pod prysznic.
Cena od 20 do 30 zł.
200 ml lub 500 ml płynu do kąpieli: Balneum Hermal/100 ml zawiera 84,75 g oleju sojowego; Balneum Hermal F/100 ml zawiera 46,45 g oleju arachidowego i 47 g ciekłej parafiny; Balneum Hermal Plus/100 ml zawiera 82,95 g oleju sojowego i 15 g polidokanolu.
Dodatkowe użycie mydła lub innego detergentu zmniejsza skuteczność preparatu. W przypadku rozległych uszkodzeń skóry, ciężkich chorób zakaźnych lub przebiegających z gorączką niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego kąpiele mogą być stosowane tylko po konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane
Sporadycznie może wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Balneum a alkohol

Balneum u osób starszych(65 lat i więcej)
Balneum dla dzieci(do 18 lat)
Balneum w ciąży
Balneum a karmienie piersią
Balneum a prowadzenie pojazdów
Balneum refundacja

Balneum cena i opakowania

Balneum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania