Batrafen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Batrafen jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwgrzybicze (odmienne od leków przeciwgrzybiczych z grupy azoli) – uszkadza struktury wewnątrzkomórkowe grzybów; przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Lakier: grzybice paznokci; krem: grzybice skóry nieowłosionej; płyn: grzybice skóry owłosionej.
Nadwrażliwość na lek. Ostrożność wskazana jest przy stosowaniu leku u małych dzieci.
brak danych
Według wskazań lekarza; nanieść na miejsca chorobowo zmienione po ich uprzednim umyciu wodą z mydłem i wysuszeniu. Lakier nanosi się na oczyszczoną ze zmian chorobowych i zeszlifowaną płytkę paznokciową (tak, aby była szorstka). Raz w tygodniu usuwa się warstwę lakieru za pomocą zmywacza do paznokci. Krem: 2 razy na dobę przez minimum 1-  4 tygodni; lakier: nakładać na paznokieć co drugi dzień przez pierwszy miesiąc leczenia, w drugim miesiącu: 2razy w tygodniu; od trzeciego: l raz w tygodniu (długość leczenia – do 6 miesięcy); płyn: nakładać 2-3 razy na dobę przez minimum 2-4 tygodni.
Krem: 10 mg w 1 g cena od 30 do 50 zł; lakier do paznokci leczniczy: 80 mg w 1 g cena od 50 do 100 zł; płyn do stosowania na skórę: 10 mg w 1 ml, cena od 30 do 50 zł.
20 g lub 50 g 1% kremu z ciklopiroksolaminą,; 10 ml lub 20 ml 1% płynu z ciklopiroksolaminą,; 3 g lub 6 g lakieru, 1 g zawiera 80 mg ciklopiroksolaminy.
W leczeniu grzybicy skóry i paznokci leczenie należy stosować przez 1-2 tygodnie po całkowitym ustąpieniu objawów. Lakier chronić przed światłem; podczas leczenia grzybicy paznokci nie należy używać emalii kosmetycznych, nie nakładać sztucznych paznokci (tipsów). Butelkę z lakierem należy chronić przed światłem.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić objawy podrażnienia i odczyny uczuleniowe: zaczerwienienie, pieczenie, świąd. Należy się wówczas skontaktować z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Batrafen a alkohol

Batrafen u osób starszych(65 lat i więcej)
Batrafen dla dzieci(do 18 lat)
Batrafen w ciąży
Batrafen a karmienie piersią
Batrafen a prowadzenie pojazdów
Batrafen refundacja

Batrafen cena i opakowania

Batrafen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania