Bedicort G

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Diprogenta
Belogent

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Bedicort G jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Znosi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból, świąd, eliminuje bakterie chorobotwórcze. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych bakteryjnych zakażeń skóry, nie powinien być jednak stosowany pochopnie.

Stany zapalne skóry z wtórnym zakażeniem bakteryjnym; łojotokowe zapalenie skóry; łuszczyca.
Nadwrażliwość na składniki leku, inne antybiotyki aminoglikozydowe (tobramycynę, amikacynę i netilmicynę). Leku nie należy stosować w wirusowych, grzybiczych i gruźliczych chorobach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Preparatu nie należy stosować u dzieci, zwłaszcza poniżej 12 rż. Niektóre obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie wrażliwe na rozwój działań niepożądanych i na te obszary stosuje się kortykosteroidy o słabszym działaniu.Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie występowanie jaskry, cukrzycy, gruźlicy, upośledzenie słuchu lub zaburzenia czynności nerek.
brak danych
Smarować 1-2 razy na dobę. Nie stosować długotrwale oraz na duże powierzchnie skóry i w okolicy oczu.
Cena od 10 do 20 zł.
15 g kremu albo maści, 1 g zawiera 0,5 mg betametazonu i 1 mg gentamicyny.
Działania niepożądane
Lek może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, rozszerzenie małych naczyń skórnych, zmiany trądzikowate, wybroczyny i rozstępy. Może działać uczulająco, co objawia się zaostrzeniem objawów zapalenia lub powstaniem zmian o innym charakterze, co wymaga pilnego kontaktu z lekarzem. Stosowany długotrwale, na uszkodzone lub rozległe powierzchnie może się wchłaniać do krwi (co zawsze w przypadku preparatów do stosowania na skórę uznajemy za działanie niepożądane) i powodować poważne działania ogólnoustrojowe.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Bedicort a alkohol

Bedicort u osób starszych(65 lat i więcej)
Bedicort dla dzieci(do 18 lat)
Bedicort w ciąży
Bedicort a karmienie piersią
Bedicort a prowadzenie pojazdów
Bedicort refundacja

Bedicort cena i opakowania

Bedicort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania