Bellergot

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Bellergot jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe, uspokajające, hamujące ośrodkowy układ nerwowy, przeciwlękowe, przeciwmigrenowe, usprawniające krążenie mózgowe. Lek działa spazmolitycznie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, powoduje przyspieszenie pracy serca, zwęża naczynia tętnicze i żylne, wywiera też działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Obecnie, ze względu na liczbę działań niepożądanych, nie zaleca się jego stosowania.

Bóle głowy pochodzenia naczyniowego (w tym migrena); pomocniczo w nerwicach wegetatywnych, naczyniowych, nadpobudliwości nerwowej, zespole bolesnego miesiączkowania, w okresie przekwitania.
Schorzenia naczyń obwodowych, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca przebiegające z szybką czynnością serca (tachyarytmie), jaskra, przerost gruczołu krokowego. Niedrożność porażenna jelit (co objawia się niemożnością oddania gazów i stolca oraz brakiem ruchów perystaltycznych jelit).
Liczne: patrz: PHENOBARBITAL oraz DIHYDROERGOTAMINUM.
Dorośli: 2-3 razy na dobę po 1-2 tabletki; po uzyskaniu poprawy – zmniejszenie dawki do 2-3 razy na dobę po 1 tabletce. Po każdym miesiącu stosowania należy przerwać podawanie leku na 7-14 dni.
Cena do 5 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,3 mg ergotaminy, 0,1 mg alkaloidów tropanowych w przeliczeniu na atropinę, 20 mg fenobarbitalu.
Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych ani pić alkoholu.
Działania niepożądane
Zaburzenia widzenia, wzrost ciśnienia śródgałkowego, suchość w jamie ustnej, suchość i zaczerwienienie skóry, wzrost temperatury ciała, zaburzenia oddawania moczu, wymioty, zaparcia, senność, zaburzenia koncentracji uwagi. Ponadto skórne reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, drażliwość. Po przekroczeniu zalecanej dawki depresja, omamy wzrokowe, śpiączka.

Bellergot a alkohol

Bellergot u osób starszych(65 lat i więcej)
Bellergot dla dzieci(do 18 lat)
Bellergot w ciąży
Bellergot a karmienie piersią
Bellergot a prowadzenie pojazdów
Bellergot refundacja

Bellergot cena i opakowania

Bellergot Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bellergot uzyskał ocenę 4.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.9/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Bellergot

 1. Agnieszka

  Bellergot pomaga mi na nerwicę. Brałam już inne leki po których byłam tak śpiąca że nic nie mogłam zrobić po tym leku jestem spokojna, poza tym pomaga przy migrenowych bólach głowy. Tani i skuteczny lek.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Barbara

  Biorę bellergot od 4-5 lat,zapisał mi go kardiolog.Na mnie działa i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Beata

  Witajcie 🙂
  Biorę Bellergot od 4 dni, też mam nerwicę. Dawka zalecana przez lekarza 2x na dobę (rano i wieczorem). Działa OK, ale mam tylko jedno zastrzeżenie, strasznie mnie otępia i jestem senna, choć nerwy mi opadły czuję się taka ”rozlazła” – może o to w tym chodzi, sama już nie wiem. Też macie podobnie?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania