Bellergot

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Bellergot jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe, uspokajające, hamujące ośrodkowy układ nerwowy, przeciwlękowe, przeciwmigrenowe, usprawniające krążenie mózgowe. Lek działa spazmolitycznie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, powoduje przyspieszenie pracy serca, zwęża naczynia tętnicze i żylne, wywiera też działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Obecnie, ze względu na liczbę działań niepożądanych, nie zaleca się jego stosowania.

Bóle głowy pochodzenia naczyniowego (w tym migrena); pomocniczo w nerwicach wegetatywnych, naczyniowych, nadpobudliwości nerwowej, zespole bolesnego miesiączkowania, w okresie przekwitania.
Schorzenia naczyń obwodowych, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca przebiegające z szybką czynnością serca (tachyarytmie), jaskra, przerost gruczołu krokowego. Niedrożność porażenna jelit (co objawia się niemożnością oddania gazów i stolca oraz brakiem ruchów perystaltycznych jelit).
Liczne: patrz: PHENOBARBITAL oraz DIHYDROERGOTAMINUM.
Dorośli: 2-3 razy na dobę po 1-2 tabletki; po uzyskaniu poprawy – zmniejszenie dawki do 2-3 razy na dobę po 1 tabletce. Po każdym miesiącu stosowania należy przerwać podawanie leku na 7-14 dni.
Cena do 5 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,3 mg ergotaminy, 0,1 mg alkaloidów tropanowych w przeliczeniu na atropinę, 20 mg fenobarbitalu.
Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych ani pić alkoholu.
Działania niepożądane
Zaburzenia widzenia, wzrost ciśnienia śródgałkowego, suchość w jamie ustnej, suchość i zaczerwienienie skóry, wzrost temperatury ciała, zaburzenia oddawania moczu, wymioty, zaparcia, senność, zaburzenia koncentracji uwagi. Ponadto skórne reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, drażliwość. Po przekroczeniu zalecanej dawki depresja, omamy wzrokowe, śpiączka.

Bellergot a alkohol

Bellergot u osób starszych(65 lat i więcej)
Bellergot dla dzieci(do 18 lat)
Bellergot w ciąży
Bellergot a karmienie piersią
Bellergot a prowadzenie pojazdów
Bellergot refundacja

Bellergot cena i opakowania

Bellergot Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bellergot uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Bellergot

 1. Beata

  Witajcie 🙂
  Biorę Bellergot od 4 dni, też mam nerwicę. Dawka zalecana przez lekarza 2x na dobę (rano i wieczorem). Działa OK, ale mam tylko jedno zastrzeżenie, strasznie mnie otępia i jestem senna, choć nerwy mi opadły czuję się taka ”rozlazła” – może o to w tym chodzi, sama już nie wiem. Też macie podobnie?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Barbara

  Biorę bellergot od 4-5 lat,zapisał mi go kardiolog.Na mnie działa i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania