Belosalic

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Belosalic jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Belosalic to lek stosowany do leczenia suchych, zapalnych chorób skóry. W skład leku wchodzi kwas salicylowy oraz związek będący sterydem – dipropionian betametazonu. Preparat występuje w formie maści (30 g) oraz płynu (50 ml).

Zarówno maść, jak i płyn Belosalic znajdują zastosowanie w leczeniu dolegliwości związanych ze stanami zapalnymi skóry przebiegającymi z jej nadmiernym rogowaceniem i wysuszeniem. Zawarte w nich substancje aktywne wykazują działanie przeciwświądowe i przeciwzapalne, między innymi dzięki zwężaniu naczyń krwionośnych w skórze. Preparaty Belosalic przyspieszają złuszczanie zrogowaciałego naskórka.
Preparatów Belosalic nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na dipropionian betametazonu, kwas salicylowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazania obejmują także jednoczesne występowanie następujących chorób: gruźlica, trądzik, choroby skóry pochodzenia wirusowego takie jak opryszczka, ospa.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, także tych dostępnych bez recepty, a w szczególności o innych stosowanych środkach o działaniu złuszczającym i wysuszającym skórę.
Belosalic podaje się miejscowo w postaci cienkiej warstwy na zmiany skórne, unikając kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi. Podawanie preparatu lekarz dostosowuje do potrzeb chorego.
Maść kosztuje około 22 – 25 złotych, płyn 28-32 zł. .
Maść zawiera odpowiednio 0,5mg dipropionianu betametazonu oraz 20mg kwasu salicylowego na 1 g preparatu, w przypadku płynu zawartość substancji aktywnych to odpowiednio 0,5 mg oraz 30 mg na 1 gram preparatu.
Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry. Nie wolno stosować opatrunków zamkniętych z preparatem Belosalic, gdyż może to poważnie nasilić wchłanianie substancji aktywnych przez skórę. Lek może być stosowany w ciąży jedynie wtedy, gdy potencjalne korzyści z jego stosowania dla matki znacznie przekraczają ryzyko dla dziecka.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Belosalic a alkohol

Belosalic u osób starszych(65 lat i więcej)
Belosalic dla dzieci(do 18 lat)
Belosalic w ciąży
Belosalic a karmienie piersią
Belosalic a prowadzenie pojazdów
Belosalic refundacja

Belosalic cena i opakowania

Belosalic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Belosalic uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Belosalic

 1. Maniek

  Belosalic plus Bedicort G i problem z głowy 🙂

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. gabi

  Miałam problem ktory ciągnął sie za mna od 4lat i połączenie belosalicu i davercinu dopiero zaczęło poprawiać stan mojej skory polecam

  Odpowiedz
 3. sławek30091

  Bardzo polecam !!!!! Lek jest super!!!!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania