Bepanthen Sensiderm krem

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bepanthen Sensiderm krem jest wyrobem medycznym zawierającym w swoim składzie lipidy, które sprzyjają regeneracji uszkodzeń lipidowej warstwy ochronnej skóry, takich jak: świąd, zaczerwienienie i obrzęk oraz utratę wody i wysuszenie skóry. Lipidy zawarte w kremie posiadają strukturę lamelarną(in. postać blaszek, lameli) identyczną do naszych naturalnych ciałek lamelarnych. Preparaty zawierające lipidy o strukturze lamelarnej bezpośrednio po nałożeniu na skórę, wbudowują się w uszkodzoną barierę lipidową wierzchniej warstwy naskórka, łącząc się z nią i przywracając naturalną strukturę bariery naskórkowej. Bepanthen Sensiderm krem nie zawiera sterydów.

Należy stosować w celu zmniejszenia świądu i zaczerwienienia w: atopowym zapaleniu skóry, reakcjach alergicznych, wypryskach, suchości skóry.
Nie stosować na zranioną skórę. Nie stosować w przypadku uczuleń na którykolwiek ze składników.
Nie stwierdzono. Preparat można stosować w czasie ciąży i w czasie karmienia piersią. W przypadku stosowania kremu na brodawki sutkowe i skórę piersi przez kobiety karmiące piersią należy zmyć pozostałości kremu przed rozpoczęciem karmienia.
Niemowlęta, dzieci i dorośli: krem stosować w razie potrzeby na podrażnioną skórę.
Opakowanie 20g 13,99 – 26,25 zł; Opakowanie 50g 28,90 – 58,00 zł.
Woda, triglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, gliceryna, glikol pentylenowy, oliwa z oliwek, pantenol, alkohol cetearylowy, masło shea plus substancje dodatkowe.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko mogą się pojawić miejscowe reakcje skórne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bepanthen a alkohol

Bepanthen u osób starszych(65 lat i więcej)
Bepanthen dla dzieci(do 18 lat)
Bepanthen w ciąży
Bepanthen a karmienie piersią
Bepanthen a prowadzenie pojazdów
Bepanthen refundacja

Bepanthen cena i opakowania

Bepanthen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bepanthen Sensiderm krem uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Bepanthen Sensiderm krem

 1. dawid

  Używam na co dzień na AZS. Działa dobrze (skutecznie), ochrona na 12 godzin. Dłużej niestety krem nie działa i skóra robi się wrażliwa na warunki zewnętrzne. Nawroty AZS występują bardzo sporadycznie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania