Berodual N

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Berodual N jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Szybkie (do 4-6 godzin) i silne skojarzone działanie składników – rozszerzające oskrzela.

Ostry atak astmy oskrzelowej (doraźne przerwanie napadu duszności); zapobieganie wystąpieniu napadów duszności u pacjentów z astmą oskrzelową (w tym astmą powysiłkową, stresową, związaną z gwałtowną zmianą temperatury otoczenia), zapobieganie zaostrzeniom przewlekłego zapalenia oskrzeli z towarzyszącym skurczem oskrzeli.
Patrz ATROVENT. Ciężka nadczynność tarczycy; zaburzenia rytmu serca; zapalenie mięśnia sercowego; świeży zawał serca; wady zastawek serca (mitralnej, aortalnej); niskie stężenie potasu we krwi (hipokaliemia); ciężkie uszkodzenie nerek lub wątroby. Ostrożnie u chorych na cukrzycę; w zaburzeniach krzepnięcia krwi i zaburzeniach ciśnienia tętniczego (zarówno niedociśnienie jak i nadciśnienie tętnicze). Płyn do inhalacji powinien być stosowany po rozcieńczeniu bezpośrednio przed użyciem w 3-4 ml soli fizjologicznej (Sodium chloride 0,9%) przy użyciu elektrycznego rozpylacza – nebulizatora, co umożliwia właściwe rozproszenie roztworu i tym samym – lepsze przenikanie do dróg oddechowych; czas trwania inhalacji – 6 do 7 minut.
Patrz ATROVENT. Leki betaadrenolityczne, zwłaszcza nieselektywne (nadolol, oxprenolol, pindolol, propranolol, sotalol) stosowane łącznie z fenoterolem znoszą nawzajem swoje działanie (antagonizm) – należy unikać łącznego stosowania. Fenoterol osłabia działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych. Nie stosować łącznie z preparatami wapnia i witaminy D.
Płyn do inhalacji: inhalacje: dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: ostry atak astmy: 20 do 50 kropli (wyjątkowo – 80 kropli). Zapobiegawczo: 2-4 razy na dobę po 20 do 40 kropli; aerozol wziewny: dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: ostry atak astmy: doraźnie 2 dawki (można powtórzyć po 5 minutach); zapobiegawczo: 3-4 razy na dobę po 1 do 2 dawek (maksymalnie 8 dawek na dobę).
Cena od 50 do 100 zł.
BERODUAL N aerozol wziewny, roztwór: w 1 dawce po: 0,05 mg fenoterolu + 0,02 mg bromku ipratropium.

Odstępy między dawkami w leczeniu przewlekłym powinny wynosić co najmniej 4 godziny. Lek jest często samowolnie nadużywany przez pacjentów – maksymalna dobowa dawka fenoterolu wynosi 12 inhalacji – jej przekroczenie może spowodować wystąpienie szeregu groźnych działań niepożądanych, w tym niebezpiecznych zaburzeń rytmu serca. Nieskuteczność zalecanych przez lekarza dawek może być spowodowana różnymi czynnikami – nakładającym się zakażeniem dróg oddechowych, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nadmiernym obciążeniem pracą i stresami psychicznymi, a także niewłaściwą techniką inhalacji – w każdym przypadku należy zwrócić się do lekarza w celu korekty leczenia; samowolne zwiększanie dawek jest niedozwolone.
Dowiedz się więcej o składzie: , .

Berodual a alkohol

Berodual u osób starszych(65 lat i więcej)
Berodual dla dzieci(do 18 lat)
Berodual w ciąży
Berodual a karmienie piersią
Berodual a prowadzenie pojazdów
Berodual refundacja

Berodual cena i opakowania

Berodual Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Berodual N uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (3 opinie pacjentów)2 komentarze Berodual N

 1. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na astma. Berodual brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 97 dni w dawce: 2-3 ml(mililitrów). Skuteczny w astmie inhilować się i pomaga. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Berodual w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Sonia

  Berodual N u mnie stosowany z przepisu lekarza na dusznosc oskrzelowa spisal sie poprawnie nie mozna stosowac leku z iloscia wiekszych dawek niz przepisal lekarz ale i tak zauwazylam ze z Berodualem moje napadowe dusznosci ustepuja…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania