Bertram mielony 100g Posch

Działanie leku i ulotka

Bertram(Anacyclus pyrethrum) to roślina zielarska i przyprawowa rosnąca w rejonie śródziemnomorskim, w krajach arabskich i na Kaukazie. Właściwości prozdrowotne wykazuje przede wszystkim korzeń. Jest źródłem alkaloidów, olejków eterycznych, żywic, choliny, kwasów chryzantemowego i pyretrowego. Wielocukier inulina obecny w korzeniu(w ilości około 30%) poprawia trawienie, zwiększa przyswajanie minerałów, korzystnie wpływa na mikroflorę jelit, odporność organizmu oraz obniżenie poziomu cholesterolu. Wśród substancji występuje również anacylina mająca działanie przeciwdrgawkowe, przeciwepileptyczne, rozkurczowe i antydepresyjne. Bertram działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwpasożytniczo. Posiada właściwości regenerujące i oczyszczające organizm. Zwiększa przyswajalność składników odżywczych, takich jak: witaminy, białka i węglowodany oraz żelazo. Dobrze wpływa na układ nerwowy, poprawia nastrój, pamięć i koncentrację. Polepsza jakość spermy, zwiększa ilość plemników, ich ruchliwość i żywotność. Poprawia libido. Żucie korzenia Bertramu wywołuje intensywne wydzielanie śliny. W niemieckiej medycynie ludowej był stosowany w przypadku bólu zębów, paraliżu języka, suchości w jamie ustnej oraz jako środek tonizujący w osłabieniu procesów trawienia.

Uzupełnienie diety w składniki suplementu.
Reakcja alergiczna na bertram.
Nie zaleca się stosowania bertramu osobom z chorobą wrzodową, chorobami zapalnymi jelit, zgagą i nadkwaśnością żołądka. Nie powinny bertramu sto sować kobiety w ciąży, ponieważ może wywołać przedwczesne skurcze i krwawienia z dróg rodnych. W okresie laktacji może wpłynąć na zmniejszenie lub całkowite zahamowanie produkcji mleka.
1-3 szczypty do posypywania potraw (np. chleba) lub jako dodatek do gotowania np. sosów, zup, potraw z orkiszem.
Opakowanie 100 g od 56,30 do 67,00 zł.
Zmielony korzeń bertramu.
Działania niepożądane
Nadmierne spożycie może wywołać zwiększoną produkcję śliny i kwasu żołądkowego, zgagę oraz podrażnienie gardła i przełyku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bertram a alkohol

Bertram u osób starszych(65 lat i więcej)
Bertram dla dzieci(do 18 lat)
Bertram w ciąży
Bertram a karmienie piersią
Bertram a prowadzenie pojazdów
Bertram refundacja

Bertram cena i opakowania

Bertram Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania