Betadrin WZF

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Betadrin WZF bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników miejscowo zwężające naczynia krwionośne, przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe).

Ostre stany zapalne błony śluzowej nosa. Zaostrzenia przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia.
Nadwrażliwość na składniki preparatu i jaskra z wąskim kątem przesączania.Lek nie powinien być stosowany u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie nadciśnienie tętnicze, chorobę serca, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub zaburzenia w oddawaniu moczu. Nie należy jednocześnie stosować inhibitorów monoaminooksydazy (klorgyliny, izokarboksazydu, niala­midu, pargyliny, fenelzyny i tranylcyprominy).
Patrz: RHINAZIN.
Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 1-3 krople do każdego nozdrza nie częściej niż co 4-6 godzin i nie dłużej niż przez 3-5 dni (powtórne leczenie można podjąć po 3, 5 -dniowej przerwie).
Cena od 5 do 10 zł.
Krople do nosa w 1 ml po: 1 mg difenhydraminy + 0,33 mg nafazoliny.
Leku nie należy stosować długotrwale (ponad 3-5 dni), gdyż może to spowodować przy próbie odstawienia silny nawrót kataru. Długotrwałe stosowanie może także prowadzić do uszkodzenia niedokrwionej błony śluzowej nosa. Z opakowania nie powinny korzystać inne osoby.
Działania niepożądane
Lek może powodować kichanie oraz uczucie pieczenia, kłucia lub suchości w jamie nosowej i w jamie ustnej. Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie nieregularnego lub szybkiego bicia serca, trudności w oddawaniu moczu, senności, drgawek, zaburzeń świadomości lub omamów.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Betadrin a alkohol

Betadrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Betadrin dla dzieci(do 18 lat)
Betadrin w ciąży
Betadrin a karmienie piersią
Betadrin a prowadzenie pojazdów
Betadrin refundacja

Betadrin cena i opakowania

Betadrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania