Bioparox

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek ma wzajemnie uzupełniające się działania: przeciwbakteryjne, słabe przeciwdrożdżakowe i przeciwzapalne. Ma zatem działanie przyczynowe, likwidując szeroki zakres drobnoustrojów chorobotwórczych, łagodzi ból i inne objawy stanu zapalnego górnych dróg oddechowych.Stoso­wany jest w leczeniu zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardła, a także w zakażeniach dróg oddechowych.

Zakażenia i stany zapalne dróg oddechowych (zapalenie migdałków podniebiennych krtani, tchawicy, oskrzeli – inhalacje przez jamę ustną; zapalenie zatok i błony śluzowej nosa – inhalacje przez nos).
Nadwrażliwość na fusafunginę, nie stosować u dzieci poniżej 3 r.ż.
Nieznane.
4 razy na dobę po 4 inhalacje do gardła lub do każdego otworu nosowego; dawka maksymalna: 6 razy na dobę po 4 inhalacje.
Cena od 30 do 50 zł.
20 ml aerozolu doustnego i donosowego, 100 ml zawiera 1,18 g fusafunginy; 1 dawka zawiera 0,125 mg fusafunginy.
Lek może być kojarzony z antybiotykami podawanymi doustnie. Optymalny okres leczenia wynosi 7 dni(nie stosować dłużej niż 10 dni). Podczas stosowania leku należy chronić oczy przed jego działaniem.
Działania niepożądane
Opisano bardzo rzadkie przypadki podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz napady kichania, na ogół przemijające. Konsultacji z lekarzem wymaga wystąpienie obrzęków i wysypek skórnych, a pilnego kontaktu wystąpienie duszności.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bioparox a alkohol

Bioparox u osób starszych(65 lat i więcej)
Bioparox dla dzieci(do 18 lat)
Bioparox w ciąży
Bioparox a karmienie piersią
Bioparox a prowadzenie pojazdów
Bioparox refundacja

Bioparox cena i opakowania

Bioparox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bioparox uzyskał ocenę 4.4 z 5 na podstawie 13 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.4/5 (13 opinie pacjentów)25 komentarzy Bioparox

 1. Riva

  Lek bardzo skuteczny i co najważniejsze zastosowanie i działanie miejscowe dzięki czemu nie trzeba było truć całego organizmu. To się chyba nie podobało i nie opłacało koncernom farmaceutycznym. Mi pomagał, żadnych skutków ubocznych mimo, ze jestem alergikiem. Źle reaguję na sporo leków w tym tych na alergię wszystkich z pseudoefedryną, antybiotyków unikam. Bioparox na infekcje górnych dróg oddechowych był idealny i szczerze mówiąc nie wierzę w te skutki uboczne wywoływane przez fusafunginę. Skuteczny lek stosowany od lat 60tych raptem okazał się śmiertelnie niebezpieczny po ponownych badaniach w 2006r. Nagle zaczął wykazywać więcej efektów ubocznych niż korzyści. No jakoś mi to śmierdzi… tym bardziej, ze lekarze, których pytałam nie odnotowali wśród pacjentów złego działania tego leku, a już na pewno nie zagrażającego życiu

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Paw

  Trauma dzieciństwa. Po zaaplikowaniu mi go przez mamę do gardła obrzygałam Całe łóżko z nią włącznie…

  Odpowiedz
 3. Angela Kowasky

  Sprzedam Bioparox. Posiadamy dużą ilość Bioparox… sprzedajemy i realizujemy wysyłkę następnego dnia w ciągu 24 godzin.
  Bioparox to jeden z najlepszych leków na grzyby. Po prostu nawiąż kontakt, jeśli jesteś zainteresowany..
  E-mail: angelakowasky@gmail.com
  Whatsapp: +447479332740

  Odpowiedz
 4. Anonim

  Super lek działał od razu. Nigdzie niedostępny. ☹️

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Paweł

  Witam,
  czy na Ukrainie dostępny jest zamiennik? Z tego co wiem leki na Ukrainie można kupić bez recepty.
  Pozdrawiam!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. x

  Bardzo dobry, skuteczny lek. Żadnych skutków ubocznych u siebie nie zauważyłam. A dlaczego innych leków z tym składnikiem nie wycofacie?

  Odpowiedz
 7. Jadwiga

  Najlepszy i najskuteczniejszy lek jaki kiedokolwiek miałam . Przykro mi ,że ten lek został wycofany. Naprawdę bardzo skuteczny lek

  Odpowiedz
 8. dude

  Znakomity lek na zatoki. Wyleczył mnie na lata. Teraz (2018) mam problem z zatokami – czy naprawdę go wycofali z obrotu???

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Kupilem w 2017

   Są prywatne ogloszenia sprzedazy jak dobrze poszukasz w internecie. Sprowadzany z ukrainy. Wyglada identycznie jak oryginał francuski, tyle że w smaku, swoim wyjątkowym i paskudnym, jakby mniej intensywny. Zaryzykowalem, kupilem, dziala. Nie mialem skutkow ubocznych zadnych

   Odpowiedz
 9. Alicja

  Jedyny lek, który pomaga na zapalenie zatok i można go stosować w ciąży, który również nie przenika do krwioobiegu co jest bezpieczne dla dziecka. Brak zamienników skazuje nas na inhalacje tygodniowe oraz łykanie antybiotyków ??

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Abo

  Leczyłam Bioparoxem moje dzieci i siebie przez wiele lat. Specjalnie jeździłam do Czech po niego, a teraz nawet tam go nie ma! Dlaczego?? To świetny, skuteczny lek!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. H. S.

  Od lat mam problemy z zatokami. To jedyny lek, który po kilkudniowym stosowaniu całkowicie powodował likwidację stanu zapalnego, odblokowywał zatoki. Nie jest to przyjemny, ale b. skuteczny lek. Jak pewnie każdy lek może mieć skutki uboczne w postaci uczulenia, ale nie wyniszcza organizmu. To nie jest tylko moja opinia, bo wiele osób z podobnymi problemami podziela moją opinię. Najlepiej truć się łykaniem tabletek i mieć święty spokój tylko co dalej ?
  Szkoda, że ktoś podjął tak bezmyślną decyzję. HS

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Kris

  Bardzo dobry lek,szybko przynosił ulgę,przy przewlekłych zatokach,brakuje go ,zamienników nie ma,ile można łykać antybiotyków.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. 3gd@neostrada.pl

  Wielka szkoda że jest on niedostępny.
  Same superlatywy.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. A

  Bioparox bardzo dobry skuteczny lek przy poważniejszych infekcjach gardła i zatok. Nie osłabiał organizmu jak antybiotyki doustne. Dlaczego został wycofany?! Teraz przy poważniejszych infekcjach gdzie nie pomogą zwykłe leki zostają tylko antybiotyki doustne, osłabiające wyniszczające cały organizm,tragedia .

  Odpowiedz
 15. Ona34

  Bardzo dobry lek mi pomagał zawsze nie miałam nigdy skutków ubocznych

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 16. Anonim

  Jestem 42 letnią kobietą chorującą na angina. Bioparox brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 20 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię o leku. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Bioparox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na katar. Bioparox brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 ml(mililitrów). świństwo do potęgi entej.Na mnie działa dusząco na dzieci wysypkowo i w dodatku ta cena!. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Bioparox w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • am.

   mnie pomagał, zawsze SKUTECZNY NA GARDŁO, KASZEL ETC
   jak nie przyswaja organizm to nie brać

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania