Bioprazol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (zmniejsza ilość kwasu solnego, dzięki czemu ułatwia gojenie nadżerek obecnych u pacjentów z owrzodzeniami przewodu pokarmowego); wspomagające działanie antybiotyków stosowanych w usunięciu bakterii Helicobacter pylori z przewodu pokarmowego (patrz WSKAZANIA).

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, objawowy refluks żołądkowo-przełykowy i refluksowe zapalenie przełyku (schorzenie polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co wywołuje m.in. zgagę, ból i uczucie pieczenia w klatce piersiowej). Omeprazol jest składnikiem leczenia skojarzonego (najczęściej z klarytromycyną – clarithromycine i amoksycyliną – amoxycilline) w zakażeniach Helicobacter pylori – drobnoustrojem odpowiedzialnym za rozwój choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Nowotwory żołądka i przełyku (patrz UWAGI). Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.
Przy jednoczesnym stosowaniu omeprazolu z antybiotykami z grupy makrolidów (m.in. clarithromycine, roxithromycine, erythromycine) występuje wzajemne nasilenie działania. Omeprazol wydłuża działanie diazepamu, fenytoiny (phenytoine), Gitalopramu, amitryptyliny (amitriptiline), klomipraminy (clomipramine), imipraminy (imipramine); nasila działanie metotreksatu (methotrexate); zmniejsza wchłanianie ketokonazolu (ketoconazole) i itrakonazolu (itraconazole) z przewodu pokarmowego, osłabiając ich działanie. Jednoczesne stosowanie preparatów zawierających dziurawiec (extractum hypericum) osłabia działanie omeprazolu. Podczas długotrwałego stosowania omeprazolu może dochodzić do upośledzenia wchłaniania witaminy B12 (cyanocobalamine) z przewodu pokarmowego. Unikać jednoczesnego stosowania z disulframem, cyklosporyną (ciclesporine) ze względu na możliwe, zmienne interakcje.
Przyjmować w jednorazowej dawce przed posiłkami rano, dawki przekraczające 80 mg na dobę należy dzielić na 2 równe porcje, np. 2 razy na dobę po 40 mg rano i wieczorem. Dorośli: czynna choroba wrzodowa żołądka: raz na dobę po 20-40 mg przez 4-8 tygodni; czynna choroba wrzodowa dwunastnicy: raz na dobę po 20-40 mg przez 2-4 tygodni, zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy: raz na dobę po 10 mg (w razie konieczności: raz na dobę po 20-40 mg); zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka: raz na dobę po 20-40 mg; refluksowe zapalenie przełyku: raz na dobę po 20 mg przez 4-8 tygodni; zespół Zollingera i Ellisona: ściśle indywidualne; zwykle początkowo raz na dobę po 60 mg; dawki podtrzymujące w granicach 20-120 mg (leczenie długotrwałe). Objawy niestrawności: raz na dobę po 10-20 mg. W zakażeniu H pylori: indywidualne schematy leczenia, w skojarzeniu z dwoma antybiotykami. Dzieci powyżej 4. roku życia: dawkowanie zależne od masy ciała: dzieci o masie ciała 10-20 kg: na dobę po 10 mg; dzieci o masie ciała 20-30 kg: na dobę po 20 mg (w razie konieczności dawki te mogą być podwojone – odpowiednio: 20 i 40 mg). indywidualne schematy leczenia.
Cena od 5 do 10 zł.
14 kaps., 1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg omeprazolu.
Działania niepożądane
Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, reakcje nadwrażliwości — wysypka skórna.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bioprazol a alkohol

Bioprazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Bioprazol dla dzieci(do 18 lat)
Bioprazol w ciąży
Bioprazol a karmienie piersią
Bioprazol a prowadzenie pojazdów
Bioprazol a antykoncepcja
Bioprazol refundacja

Bioprazol cena i opakowania

Bioprazol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Bioprazol

  1. Fox119

    Nie chcę zapeszać,mam 45 lat od około 10 lat walczyłem że zgagą.
    Bioprazol max jako pierwszy daje radę i to na długo. Uwierzcie mi nie trzymam żadnej diety i nie żałuję sobie niczego . Pamiętam tylko żeby rano na czczo połknąć bioprazol 1 kapsułka. 2 tygodniowa seria starcza mi na miesiąc spokoju.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania