Bisacodyl

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
Lactulose-MIP
Alax

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Syntetyczny lek o działaniu przeczyszczającym. Przyspiesza perystaltykę jelita grubego, powoduje rozluźnienie mas kałowych i uła­twia wypróżnienie. Stosowany jest w leczeniu zaparć, oraz w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych.

Krótkotrwałe leczenie zaparć, opróżnianie jelita przed zabiegami operacyjnymi i diagnostycznymi (wlew, rektoskopia).
Ostre stany zapalne jelita grubego, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, niedrożność jelit, ostre stany zapalne żylaków odbytu. Nie stosować u dzieci poniżej 1 roku życia.
Tabletek nie wolno rozgryzać ani popijać mlekiem (minimum 1-godzinny odstęp). Długotrwałe używanie może prowadzić do nadmiernej utraty potasu ze stolcem i obniżenia jego stężenia we krwi (hipokaliemia). Nasila działanie glikozydów nasercowych.
Dorośli: raz na dobę, wieczorem po 1 czopku (działa po ok. 20-60 minutach) lub po 1-3 tabletki (działa po 4-10 godzinach); dzieci 1.-5. rok życia: po 5 mg (1 tabletka lub pół czopka); dzieci 6.-14. rok życia: doustnie po 1-2 tabletki lub doodbytniczo 1 czopek.
Cena do 5 zł.
30 tabletek powlekanych dojelitowych, 1 tabletka zawiera 5 mg bisakodylu; 5 czopków, 1 czopek zawiera 10 mg bisakodylu.
Długotrwałe stosowanie prowadzi do przyzwyczajenia, co przejawia się koniecznością stopniowego zwiększania dawki ponad dozwolony limit. Środki osłaniające i alkalizujące osłabiają działanie leku. Po podaniu doustnym wypróżnienie następuje po 8-12 h. Następne fizjologiczne wypróżnienie następuje po 2 dniach po poprzednim. Po podaniu doodbytniczym wypróżnienie następuje po 20-60 min.
Działania niepożądane
Zaburzenia elektrolitowe, skurcze jelit, bóle brzucha.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bisacodyl a alkohol

Bisacodyl u osób starszych(65 lat i więcej)
Bisacodyl dla dzieci(do 18 lat)
Bisacodyl w ciąży
Bisacodyl a karmienie piersią
Bisacodyl a prowadzenie pojazdów
Bisacodyl refundacja

Bisacodyl cena i opakowania

Bisacodyl Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bisacodyl uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Bisacodyl

 1. Renata

  Wzięłam dzisiaj czopek bisakodyl i o dziwo mi pomógł po godzinie

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą chorującą na przeczyszczenie. Bisacodyl brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 204 dni w dawce: 4 tabletek. Te tabletki są straszne i uzależniają niestety, ja biorę 3-4 dziennie.kiedyś przestałam, ale potem jak wzięłam to prawie skręt kiszek, bóle głowy, mdłości. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Bisacodyl w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na przeczyszczenie. Bisacodyl brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 698 dni w dawce: 2 tabletek. Po zazyciu bisacodylu ma się uczucie całkowitego czyszczenia organizmu, jest super, jak zazyjesz bisacodyl wiesz co z ciebie wyleci i masz ten komfort psychiczny, trudno go odstawić przez to. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Bisacodyl w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na przeczyszczające. Bisacodyl brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 360 dni w dawce: 2 tabletek. Jeśli ktoś ma zamiar zaczynać z tymi tabletkami to niech się zastanowi, wiele przeczyszczaczy używałam, ale to cholerstwo nie dość że uzależnia to jeszcze odbija się na zdrowiu-kłucie w sercu, zadyszka, odwodnienie. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Bisacodyl w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania