Bisocard

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Bisohexal tabletki
Bisopromerck tabletki
Concor tabletki
Corectin 5 10 tabletki
Bibloc
Bicardef
Bilokord

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Bisocard jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca zarówno w spoczynku, jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową). Zaliczany do grupy wysoce wybiórczych (selektywnych) leków beta-adrenolitycznych (beta-blokerów; beta-adrenolityków; LBA), czyli leków blokujących beta receptory dla noradrenaliny, czy norepinefryny i adrenaliny, czyli epinefryny, które są odpowiedzialne za skurcz naczyń, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie czynności serca. W porównaniu z beta-blokerami niewybiórczymi (nieselektywnymi – propranolol, sotalol) beta-blokery wysoce wybiórcze (wysoce selektywne) odznaczają się znacznie mniejszą częstością występowania działań niepożądanych (m.in. znacznie słabsze działanie zwężające oskrzela i kurczące naczynia krwionośne, praktycznie – brak wpływu na poziom lipidów we krwi).

Nadciśnienie tętnicze – zarówno jako lek pojedynczy jak i w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie; stabilna postać dławicy piersiowej; stabilna postać zastoinowej niewydolności serca (Concor Cor).
Zwolnienie czynności serca (bradykardia), zaburzenia rytmu serca przebiegające ze zwolnieniem akcji serca (bradyarytmia); zaburzenia przewodnictwa w obrębie serca (bloki przedsionkowo-komorowe II i III stopnia); szczególna postać choroby niedokrwiennej serca – angina Prinzmetala, niskie ciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia obwodowego (w tym miażdżyca zarostowa naczyń kończyn dolnych, choroba Raynauda – beta-blokery nasilają skurcz naczyń krwionośnych, powodując dalsze zmniejszenie przepływu krwi krwi i nasilenie objawów niedokrwienia), astma oskrzelowa; nieleczony guz chromochłonny nadnerczy (feochromocytoma) Dużej ostrożności wymaga stosowanie leku w cukrzycy (może maskować stany hipoglikemii – gwałtowne spadki poziomu cukru we krwi) i zaawansowanej postaci niewydolności krążenia.
Nasila działanie innych leków obniżających ciśnienie tętnicze, glikozydów naparstnicy (digoxin, metildigoxin), opioidowych (narkotycznych) leków przeciwbólowych (morphinum, codeinum) oraz doustnych leków przeciwcukrzycowych i insuliny. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym dostępne bez recepty ibuprofen, naproxen; lek może być jednak stosowany z kwasem acetylosalicylowym – (aspiryną) w dawkach kardiologicznych (do 150 mg na dobę) mogą osłabić działanie leku w zakresie obniżania ciśnienia tętniczego, a chlorpromazyna i inne neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny – nasilać działanie leku w zakresie obniżania ciśnienia tętniczego. Nie stosować (lub stosować z wielką ostrożnością, pod ścisłą kontrolą) z lekami przeciwarytmicznymi (m.in. amiodarone, disopiramide, quinidine, propafenon), klonidyną (clonidine), moksonidyną (moxonidine) oraz niektórymi antagonistami wapnia stosowanymi w leczeniu zaburzeń rytmu serca (diltiazem, werapamil) ze względu na możliwość nasilenia zaburzeń rytmu i objawów niewydolności krążenia; przeciwwskazane jest także łączne stosowanie tiorydazyny (thioridazine) z powodu możliwości wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony serca. Lek osłabia działanie leków rozszerzających oskrzela z grupy sympatykomimetyków (działanie antagonistyczne – leki te rozszerzają oskrzela, natomiast beta-blokery – zwężają). Jednoczesne stosowanie leków wywierających działanie zwężające naczynia (leki alfa – adrenomimetyczne – m.in. krople do nosa: oxymetazoline, xylometazolin i inne, w większości dostępne bez recepty) może być przyczyną nawet znacznego wzrostu ciśnienia tętniczego krwi – należy zdecydowanie unikać takich połączeń.
Ściśle indywidualne; lek należy zażywać w jednorazowej dawce rano na czczo lub podczas śniadania. Nadciśnienie tętnicze dławica piersiowa: początkowo 1 x na dobę 5 mg (w razie konieczności, po tygodniu, dawka może być podniesiona do 1 x na dobę 10 mg); dawka maksymalna – 1 x na dobę 20 mg. Stabilna zastoinowa niewydolność serca: patrz CONCOR COR. W przypadku niewydolności nerek lub wątroby dawkowanie powinno być niższe.
Cena od 5 do 10 zł.
30 tabletek lub 60 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg bisoprololu.

Leków beta-adrenolitycznych nie należy nagle odstawiać; takie zakończenie leczenia jest niebezpieczne dla pacjenta – może prowadzić do zaostrzenia choroby. (wystąpienie niebezpiecznych zaburzeń rytmu serca, gwałtownego zaostrzenia choroby wieńcowej – dławicy piersiowej). Odstawianie leku polegające na stosowaniu coraz mniejszych dawek powinno trwać co najmniej 7 – 14 dni i odbywać się zawsze pod kontrolą lekarską. Szczególnie ostrożnie należy stosować lek u chorych na cukrzycę – może występować zjawisko maskowania hipoglikemii (obniżonego poziomu cukru), a także w nadczynności tarczycy (maskowanie objawów nadczynności tarczycy). Podczas leczenia, zwłaszcza na początku, mogą wystąpić objawy niepożądane ze strony ośrodkowego układu nerwowego (m.in. senność, zaburzenia koncentracji), co nakazuje szczególną ostrożność w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Uznany jako środek dopingujący w niektórych dyscyplinach sportu (lista Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego).
Dowiedz się więcej o składzie: .

Bisocard a alkohol

Bisocard u osób starszych(65 lat i więcej)
Bisocard dla dzieci(do 18 lat)
Bisocard w ciąży
Bisocard a karmienie piersią
Bisocard a prowadzenie pojazdów
Bisocard refundacja

Bisocard cena i opakowania

Bisocard Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bisocard uzyskał ocenę 2.8 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.8/5 (7 opinie pacjentów)14 komentarzy Bisocard

  • pospolity

   Wszystkie leki to trucizny wszystko zależy od dawki . Ale Bisocard nawet
   w terapeutycznych dawkach ma za dużo działń ubocznych i to dość przykrych. Najlepiej
   stosować krótko i zamienić na coś innego ew zmniejszyć dawkę.

   Odpowiedz
  • Magda

   Zgadzam sie. Biore go od dwoch dni w dawce po 5 mg i czuje sie po nim b. slabo. Nie wiem czy doczekam jutra. Efekty sa takie sobie. Niepotrzebnie wydalam 12,70 zlotych za jedno opakowanie.
   Nadaje sie tylko do kosza.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 1. Pacjentka

  Szok ten specyfik,mnóstwo działań ubocznych. Nie polecam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. ULA

  Wszystkie leki ,czy to statyny, czy od nadcisnienia, sa taka sama trucizną , ktore wywołuja nie tylko działania uboczne, ale i inne choroby jak na pierwszym miejscu cukrzyca, zapalenie trzustki, oskrzeli itd. Ja po zawale 2 lata temu przyjmowałam statyny „suvardio” nastepnie zmieniłam na „crestor” wywołały takie same działania uboczne, bóle mięśni, nerwice i depresję nad która nie mogłam zapanować, bezsenność, bóle głowy i zawroty, brak smaku, zle widzenie i itd. Taka sama zaraza jest w lekach od nadcisnienia do tego jeszcze uporczywy kaszel,że klatke piersiowa rozrywa. Wszystkie sa na produkowane na ta sama modłę wystarczy poczytac ulotkę, bo to nie sa leki, tylko blokery, które wstrzymuja chorobe , ale nigdy ja nie wyleczą i dlatego trzeba je brac do końca życia. Taki nam los zgotowali czosnkowi.

  Odpowiedz
 3. alicja

  lek który powoduje u mnie zawroty głowy drętwienie rąk i mdłosci a ostatnio mam wrażenie ze od tych skutków ubocznych popadam w depresje samopoczucie marne ja go nie polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Łukasz

  Odkąd na opakowaniu pisze potahovane tablety, ten lek jest nie dobry. Chcą pozabijać ludzi!!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. wk

  są lepsze i tańsze zamienniki jak np.Bisoratio czy inny którego cena (ta sama subst.czynna) jest prawie 10zł niższa/opakowanie niż Bisocardu.Także proście lekarzy o zamienniki bo nie wszystkie są „wpisane w waszą chorobę w książeczkę”

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. margaret

  Mam 54 lat od 7 lat biorę Bisocard najpierw w dawce 5mg a obecnie 2,5mg zaobserwowałam u siebie objawy niepożądane
  tj.hiperglikemia (zwyżki cukru) i podniesiony cholesterol LDL 170 kwalifikujący mnie do brania statyn,lekarz proponuje dolozyć lek Atoris 10mg.Szczerze wolalabym wybrac inny Betabloker nie dający takich działań ubocznych,i nie zażywać statyn ,które też nie są obojętne oprócz tego osłabienie ,kurcze łydek,

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Sprężony

   Jak najszybciej zacznij z niego POWOLI rezygnować. Ja zrezygnowałem po 3 latach
   stosowania . Na szczęście nie dałem się namówić na zwiększanie dawek tego leku
   a przyjmowałem 2,5mg . Potem powoli zmniejszałem dawkę do ok 1mg . Co ciekawe
   nie odczułem żadnych działań ubocznych związanych ze zmniejszeniem dawki, ale wreszcie zacząłem się normalnie czuć i funkcjonować mam ciśnienie w granicach
   115/70 p ok 65. Teraz stosuję samą amlodypinę 2,5mg. czasami gdy mi tętno skoczy do
   wartości ponad 100 ( bo mam nerwicę serca) to zażywam jednorazowo 1,25mg Bisocardu i wszystko wraca do normy , tak się zdarza raz czasami 2 razy w tygodniu.
   Ale wreszcie mogę się ruszać bez szybkiego zmęczenia i oddycham pełną piersią .

   Pozdrawiam wszystkich „sprężonych”

   Odpowiedz
  • Rozkurczony

   W porozumieniu z lekarzem zmniejsz dawkę Bisocardu do 1mg i niech ci lekarz
   przepisze KONIECZNIE – Amlodypinę np Norvasc 5 mg bierz 1/2 tabl czyli 2,5mg
   Amlodypiny + Bisocard 1mg. Przez tyle lat brania tego leku misisz mieć bardzo
   obkurczone naczynia krwionośne – to jest groźne dla właściwej gospodarki
   hormonalnej. Acha Amlodypina swoją pełną wartość terapeutyczną osiąga
   po ok 10 dniach stosowania .
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 60 letnią kobietą chorującą na nadciśnienie. Bisocard brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 216 dni w dawce: 5 mg(miligram). Od 10 lat leczę nadciśnienie ostatnio używam bisocard 5 mg i amlozek 10 mg i jest cudownie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Bisocard w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania