Bobotic krople

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwwzdęciowe; ułatwiające wydalanie gazów z przewodu pokarmowego, zmniejszające napięcie żołądka i uczucie pełności w nadbrzuszu.

Stany nadmiernego tworzenia się i gromadzenia gazów w świetle przewodu pokarmowego, wzdęcia różnego pochodzenia, w tym wywołane zaburzeniami trawiennymi, niestrawnością, w chorobie refluksowej żołądka, przepuklinie roztworu przełykowego (stan, w którym dochodzi do wśliźnięcia się części żołądka ponad przeponę; skutkiem jest zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, powstawanie nadżerek, a niekiedy nawet nowotworów przełyku), po zabiegach operacyjnych; uczucie ucisku i pełności w nadbrzuszu; w celu usunięcia gazów z jelit przed badaniami diagnostycznymi (USG jamy brzusznej, urografia, badania radiologiczne przewodu pokarmowego) oraz przed zabiegami operacyjnymi.
Dotychczas nieznane.
Dotychczas nieznane.
Leczniczo: dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 3 razy na dobę po 16 kropli; dzieci 4. miesiąc życia 2. rok życia: 3 razy na dobę po 8 kropli; dzieci 3.-6. rok życia: 3 razy na dobę po 14 kropli po posiłkach oraz odpowiednia do wieku dawka przed snem; przygotowanie do badań diagnostycznych: w dniu poprzedzającym badanie rano i wieczorem: dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 2 razy po 20 kropli; dzieci 4. miesiąc życia 2. rok życia: 2 razy na dobę po 10 kropli; dzieci 3.-6. rok życia: 2 razy na dobę po 16 kropli (w przypadku badania ultrasonograficznego podać jedną dawkę na 3 godziny przed badaniem).
Cena od 10 do 20 zł.
30 ml płynu w postaci kropli doustnych, 1 ml zawiera 66 mg simetikonu. Krople mają malinowy smak.
Maksymalna dawka dobowa dla dorosłych: 480 mg. Podczas leczenia nie należy pić napojów gazowanych.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Bobotic a alkohol

Bobotic u osób starszych(65 lat i więcej)
Bobotic dla dzieci(do 18 lat)
Bobotic w ciąży
Bobotic a karmienie piersią
Bobotic a prowadzenie pojazdów
Bobotic refundacja

Bobotic cena i opakowania

Bobotic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bobotic krople uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Bobotic krople

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na wzdęcia. Bobotic brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 5 kropel. Lek bardzo dobrze radzi sobie z bolesnymi wzdęciami. Można podawać już niemowlakom od 28 tygodnia życia, nie zawiera cukru i ma smak malinowy, który zasmakuje dziecku na pewno. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Bobotic w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania