Bromergon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Hamuje wydzielanie naturalnej prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego w organizmie kobiety za wytwarzanie mleka w okresie poporodowym, której nadmiar jest przyczyną szeregu schorzeń, m.in. niepłodności; wykazuje także działanie znoszące objawy w chorobie Parkinsona.

schorzenia przebiegające z nadmiernym wytwarzaniem prolaktyny: niektóre postacie niepłodności (w tym także u mężczyzn) i zaburzeń miesiączkowania; zespół napięcia okołomiesiączkowego; mlekotok poporodowy (nadmierne wytwarzanie mleka); zapalenie połogowe sutka; mastopatia (bolesne obrzmienie sutków); guzy przysadki wytwarzające prolaktynę (prolaktynoma), choroba Parkinsona (zazwyczaj początkowe stadia choroby).
zatrucie ciążowe. Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie tętnicze podczas ciąży.
spożywanie alkoholu wywołuje gorszą tolerancję leku; bromokryptyna nasila działanie leków zawierających alkaloidy sporyszu (m.in. Bellergot, Coffecorn, Dihydroergotaminum, Dihydroergotoxinum, Hydaeorn) oraz leków obniżających ciśnienie tętnicze; nie podawać łącznie z erytromycyną – erythromycin).
przyjmować podczas posiłków. Dla przerwania laktacji (wydzielania mleka): 2 razy na dobę po 2,5 mg (1 tabletka) przez 14 dni; zaburzenia okołomiesiączkowe: początkowo raz na dobę 1,25 mg (pół tabletki); możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 2,5 mg (1 tabletka), maksymalnie – do 5 mg (2 tabletki) na dobę; choroba Parkinsona: 2 razy na dobę po 2,5 mg; w razie konieczności możliwe zwiększanie dawki do 50-60 mg na dobę. Inne wskazania: dawkowanie indywidualne.
cena od 5 do 10 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 2,5 mg bromokryptyny.
UWAGI: zażycie pierwszej dawki bromokryptyny może wywołać silny ból głowy, co nie jest powodem do odstawienia leku. Podczas leczenia mogą występować epizody napadowej senności stwarzające zagrożenie dla osób prowadzących pojazdy mechaniczne. Leczenia nie należy nagle przerywać.

 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bromergon a alkohol

Bromergon u osób starszych(65 lat i więcej)
Bromergon dla dzieci(do 18 lat)
Bromergon w ciąży
Bromergon a karmienie piersią
Bromergon a prowadzenie pojazdów
Bromergon a antykoncepcja
Bromergon refundacja

Bromergon cena i opakowania

Bromergon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bromergon uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Bromergon

 1. Gabriel

  Jestem bardzo zadowolony z tego leku cena 17zl w porównaniu do innych za 300 to rewelacja. Skutki uboczne jedynie leeki bol głowy za to pozytywyow duzo spałem wcześniej prawie cale dnie nie mialem siły na nic nie mogłem przez to podjąć pracy ponieważ biore neroleptyki na sen i leczę sie na depresje po 2 tyg guzki na piersiach prawie całkowicie znikły a przedewszystkim przestały bolec wydłużony czas aktywności organizmu powoduje spadek wagi mam duza otyłość. Ps nie róbcie po tym badan na tsh bo obniża i zanizona wartosc wam wyjdzie poniżej normy

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania