Bunondol

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bardzo silne przeciwbólowe – lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Działanie leku podanego pod językowo ujawnia się po kilku -kilkunastu minutach i trwa średnio 8 godzin (6-10 godzin); 60 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,2 mg buprenorfiny; 30 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,4 mg buprenorfiny. podana domięśniowo zaczyna działać po 5-10 minutach.

Zwalczanie silnych i bardzo silnych bólów pochodzenia nowotworowego, pourazowego, pooperacyjnego; także w bólach towarzyszących ostremu zawałowi serca.
Ostre zapalenie trzustki. Szczególna ostrożność u pacjentów z niewydolnością oddechową, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, kory nadnerczy, kamicą dróg żółciowych; niedoczynnością tarczycy; przerostem gruczołu krokowego; zwężeniem cewki moczowej, miastenią. Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia oraz u kobiet w II trymestrze ciąży i okresie okołoporodowym.
Nasila działanie leków nasennych, uspakajających, alkoholu. Nie łączyć z trój cyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi i neuroleptykami (ehlorpromazine). Osłabia działanie narkotycznych leków przeciwbólowych z grupy opioidów (codeine, penthazocine, morphine); 60 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,2 mg buprenorfiny; 30 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,4 mg buprenorfiny. podana chorym uzależnionym od tych leków może wywołać objawy abstynencyjne („zespół odstawienia”) – w związku z tym 60 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,2 mg buprenorfiny; 30 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,4 mg buprenorfiny. nie powinna być stosowana jednocześnie z opioidami.
Doustnie: tabletki przeznaczone są wyłącznie do stosowania podjęzykowego, nie należy ich połykać ani rozgryzać. Ściśle indywidualne – 1 tabletka (200-400 mcg) co 8 godzin. Ból nowotworowy: do 1000 mcg (1 mg) co 6 godzin. Iniekcje: iniekcje powinny być wykonywane wyłącznie domięśniowo; ściśle indywidualne.
Cena od 10 do 20 zł.
60 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,2 mg buprenorfiny; 30 tabletek podjęzykowych, 1 tabletka zawiera 0,4 mg buprenorfiny.
Stosowanie buprenorfmy rzadziej prowadzi do powstania lekozależności (uzależnienia od leku) niż w przypadku leków opioidowych (zwłaszcza morfiny – morphine), należy jednak ostrożnie stosować lek u osób już uzależnionych od alkoholu bądź innych środków psychoaktywnych (grupy podwyższonego ryzyka). Buprenorfmy, podobnie jak i wszystkich silnie działających narkotycznych leków przeciwbólowych nie należy używać do zwalczania banalnych dolegliwości bólowych – lekami wskazanymi w takich przypadkach są paracetamol, acetylsalicylic acid (kwas acetylosalicylowy, znany jako „aspiryna”), inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (m.in. ibuprofen, naproxen), a także złożone leki przeciwbólowe zawierające te składniki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Bunondol a alkohol

Bunondol u osób starszych(65 lat i więcej)
Bunondol dla dzieci(do 18 lat)
Bunondol w ciąży
Bunondol a karmienie piersią
Bunondol a prowadzenie pojazdów
Bunondol a doping
Bunondol refundacja

Bunondol cena i opakowania

Bunondol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Bunondol uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Bunondol

 1. Nie oceniaj mnie

  30 lat, od 4 lat w poradni bólowej
  Mam bardzo silne bóle neuropatyczne, korzeniowe i związane ze spastyką [porażenie mózgowe], które nasilają wszelkie czynności. Mi pomaga dopiero druga tabletka. Lek mam na bóle przebijające, oprócz Tramalu i Oksykodonu na ból przewlekły. Mój ból jest oporny na leki. Nawet Marihuana wysiada, bo jest za słaba. Nie jestem jakoś bardzo zachwycona.

  Odpowiedz
 2. Maciej_Rzeszów

  Biorę Bunondol 0,4 mg 2 razy po 1 tabletce podjęzykowo. Tylko podjezykowo można stosować bo inaczej nie będzie działać!. TO TRZEBA PAMIĘTAĆ (nawet potrzymać w ustach dłużej aby wchłonęła się tabletka przez śluzówki w jamie ustnej) Znosi mi całkowicie ostry ból, jest tani i refundowany. Wg mnie bardzo dobry lek. Jest bardzo silnym opioidem, 1 tabl 0,4 mg Bunondolu = 30-40 mg morfiny doustnej. A więc bardzo silny!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 33 letnim mężczyzną chorującym na ból po operacyjny. Bunondol dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 mg(miligram). Dostawałem to po operacji. Średnio działa. Ból ustaje ale niezbyt się po tym czułem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Bunondol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na ból. Bunondol brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 277 dni w dawce: 0,4 mg(miligram). Znosi abstynencje fizyczną a co do psychiki to w połowie.Bunondol to częściowy agonista i częściowy antagonista receptorów opiatowych,działa przeciwbólowo na system nerwowy ale dopiero po ok.30 minutach,można go dostać u nas na różową receptę, a przecież jego działanie przeciwbólowe jest silniejsze od morfiny. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Bunondol w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania